Резніков, Залужний та інші силовики просять ВР відкласти рішення про повернення доплат у розмірі 30 тис. гривень для військових

Резніков, Залужний та інші силовики просять ВР відкласти рішення про повернення доплат у розмірі 30 тис. гривень для військових

Міністр оборони Олексій Резніков, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний, начальник Генерального Штабу ЗСУ Сергій Шаптала, голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, командувач Нацгвардії Юрій Лебідь та голова Служби безпеки України (СБУ) Василь Малюк звернулись до Верховної Ради (ВР) з проханням відкласти рішення про повернення доплат у 30 тис. гривень військовослужбовцям та для працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та поліцейським. 

Про це стало відомо з повідомлення в телеграм-каналі голови партії “Слуга народу” Давида Арахамії. 

 

“Отримали від силового блоку лист з їхнім баченням щодо оплати праці особового складу. Військові вважають, що: проголосована нещодавно правка не вирішує питання, пов’язані з грошовою винагородою, зокрема, строковиків і курсантів; її текст не враховує особливостей проходження служби в різних регіонах і виконання завдань різного ступеня складності; система оплати праці має бути справедливою і забезпеченою бюджетним фінансуванням, а не просто існувати на папері; популізм у цьому питанні може мати вкрай негативні наслідки й викликати розчарування”, – написав Арахамія. 

Автори листа пропонують розробити нормативну базу щодо оплати праці захисників більш диференційовано і з залученням командування та представників сектора нацбезпеки й оборони.

“У зв’язку з цим вони звернулися до Верховної Ради з проханням відкласти розгляд проекту постанови № 8312-П від 11.04.2023 “Про скасування рішення Верховної Ради України від 10.04.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану (реєстр. № 8312 від 27.12.2022)””, – додає Арахамія.

В той же час, пропонується створити робочу групу з представників Верховної Ради, Кабінету міністрів, Генерального штабу ЗСУ і до кінця травня спільно розробити законопроект, який урегулює питання оплати праці захисників.

Як зазначив Арахамія, лист підписали міністр оборони Олексій Резніков, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний, начальник Генерального Штабу ЗСУ Сергій Шаптала, голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, командувач Нацгвардії Юрій Лебідь, голова СБУ Василь Малюк.

Нагадаємо, 10 квітня ВР підтримала законопроект, який передбачає повернення доплат військовим у розмірі 30 тис. гривень, які перебувають поза зоною бойових дій. Такі ж доплати були повернуті і для працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та поліцейським.

Однак вже 12 квітня народний депутат від фракції «Голос» Володимир Цабаль зареєстрував проект постанови, яка пропонує скасувати повернення бойових надбавок військовим ЗСУ, ДСНС і поліцейським через скорочення зарплат держчиновників.

Источник