“Прихватизували” та забудували ділянку заказника “Деснянські луки” – двом ділкам повідомлено про підозру

Правоохоронці розпочали кримінальну справу проти ділків, які самовільно зайняли та забудували ділянку на території ландшафтного заказника місцевого значення “Деснянські луки” та прибережної захисної смуги річки Десенка.

Про це розповіли у столичній прокуратурі.

За матеріалами слідства, цими ділками є двоє жителів Деснянського району, які зайняли заповідні землі самовільно, не маючи будь-яких правових підстав.

У подальшому вони здійснили на ній самовільне будівництво, встановили тимчасові споруди, огородили парканом та розмістили заклад громадського харчування з зоною відпочинку для здійснення підприємницької діяльності.

В межах слідства з залученням фахівців Державної екологічної інспекції Столичного округу проведено огляд самовільно зайнятої земельної ділянки, встановлені її розміри та факт зайняття земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення і прибережної захисної смуги.

Підприємцям повідомлено про підозру мешканцям за фактом самовільного зайняття земельної ділянки, вчиненому групою осіб, щодо земельних ділянок особливо цінних земель, та самовільного будівництва будівель та споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці (ч. 2 ст. 197-1, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 197-1 КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває та здійснюється Деснянським управлінням поліції ГУ НП в м. Києві.

Джерело