Порошенко і Столтенберг домовилися про термінове скликання надзвичайного засідання Комісії Україна-НАТО через агресію Росії

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом.

Про це повідомив прес-секретар голови української держави Святослав Цеголко на своїй сторінці у Facebook, інформує UkrMedia.

"Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Генеральним Секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом. Порошенко поінформував про грубі акти агресії Росії проти України в Азово-Чорноморській акваторії і діях України у відповідь, у тому числі введення режиму воєнного стану", — розповів Цеголко.

Він також повідомив, що президент закликав посилити міжнародний тиск на Росію для негайного звільнення українських моряків і кораблів.

"Генсек НАТО висловив підтримку територіальній цілісності і суверенітету України і закликав Росію дотримуватися норм міжнародного права і свободи судноплавства в акваторії Азовського і Чорного морів", — заявив прес-секретар президента.

Крім того, Порошенко і Столтенберг домовилися про термінове скликання надзвичайного засідання Комісії Україна-НАТО чере агресію Росії.

"Президент України і Генсек Північноатлантичного альянсу обговорили загрози регіональної безпеки внаслідок непередбачуваних дій Росії. Під час розмови була досягнута домовленість продовжити контакти на вищому рівні", — уклав Цеголко.

Нагадаємо, в ніч на 26 листопада Петро Порошенко підтримав пропозицію РНБО про введення воєнного стану в Україні терміном на 60 діб. Відповідний указ голови держави тепер має підтримати Верховна Рада.

Питання про введення воєнного стану постало на порядку денному після збройної атаки російських прикордонників на українські катери в Азовському морі, в результаті якої, щонайменше, шість українських моряків були поранені.