Нюх – їхня сила: два десятки службових собак столичної поліції здали “іспит” з пошуку зброї

Собака має потужну зброю, яку не замінять жодні винаходи людства: найтонший нюх серед усіх домашніх тварин та в тисячі разів гостріший за людський. І саме це робить чотирилапих незамінними помічниками в багатьох сферах, зокрема, коли потрібно знайти вибухонебезпечні предмети.

Як розповіли у поліції Києва, поліцейські службові собаки столичної кінологічної служби натрапляють на “небезпечний слід” за лічені хвилини, а пошук зброї та вибухових речовин, їхня звична справа.

За словами заступника начальника кінологічного центру ГУНП у м. Києві Віталя Литвина, мінімум два рази на рік для всіх собак проводять комплексні тестування за різними напрямками діяльності. А їх головною метою є визначення кращих чотирилапих напарників, а також для розуміння загального рівня їх підготовленості.

Наразі ми перевіряємо вміння собак з пошуку вибухонебезпечних предметів, для чого заздалегідь підготували три різні локації: на місцевості, в багажі та у транспортних засобах. На роботу виділяється від чотирьох до шести хвилин, в залежності від рівня навченості собаки та складності самого завдання. Коли собака знайшла за комплексним запахом потрібний предмет, вона своєю поведінкою – сигнальною позою – повідомляє про це кінолога. Завдання можемо рахувати виконаним”, – пояснює поліцейський.

Загалом, близько 20 службових собак продемонстрували високу ефективність у виявленні потенційно небезпечних предметів та на відмінно  пройшли тестування.

Найуспішніші з них найближчим часом будуть працювати на деокупованих територіях у складі вибухотехнічних груп для розмінування територій. Побажаємо їм успіху у виконанні поставлених завдань.

Джерело