Нідерланди нададуть Україні винищувачі F-16 після тренування пілотів, — Зеленський

Нідерланди  нададуть Україні винищувачі F-16 після тренування пілотів, - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до Нідерландів у неділю, 20 серпня, повідомив, що  літаки F-16 «будуть в українському небі». Україна отримає 42 винищувачі після навчання українських пілотів та інженерів на них.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні Президента Володимира Зеленського та інформації, озвученої на спільній пресконференції Президента України та прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте.

 

“F16. Проривна домовленість. Відсьогодні вже конкретика. Будуть в українському небі. Дякую, Нідерланди! Дякую, Марку! Дякую усім, хто допомагає”, – написав Президент.

Він додав, що після тренування наших пілотів та інженерів Україна отримає 42 літаки. 

Як зазначив Марк Рютте на пресконференції, Нідерланди й Данія зобов’язалися поставити Україні винищувачі F-16 “після виконання умов для такої передачі”.

Прем’єр-міністр Нідерландів нагадав, що його країна навчатиме українських пілотів для розгортання на F-16. Водночас неможливо проводити навчання у разі відсутності винищувачів. 

“Тобто для навчання треба доставка літаків. Сьогодні ми можемо оголосити, що Нідерланди та Данія зобов’язуються передати літаки F-16 Україні, коли будуть виконані умови для такої передачі”, – уточнив Рютте.

Нагадаємо, Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що США зможуть затвердити постачання Україні винищувачів F-16 від третіх країн після завершення підготовки українських пілотів.

Источник