Надбавка до пенсій: як зміняться розміри виплат в липні

Завдяки останнім грошовим надходженням до бюджету, буде можливість підвищити пенсії більше, ніж на 10%.

Кабінет міністрів за останні місяці зумів отримати за рахунок незапланованих відрахувань у бюджет близько 15 мільярдів гривень вільних коштів, які можна витратити на підвищення пенсій, інформує Ukr.Media.

У середньому такі обсяги надходжень дозволять розраховувати на надбавки до мінімальних пенсій на рівні 100 гривень. Таким чином, всі пенсії, які підраховуються від мінімальної, будуть підвищені на 7-10%.

Про це повідомив економічний експерт Валерій Клочок.

«Ми отримали додаткове надходження до бюджету — близько п'ятнадцяти мільярдів. Чи велика ця сума для забезпечення соціальних виплат? Враховуючи кількість пенсіонерів — одинадцять мільйонів — в середньому, на кожного припадає по сто гривень», — повідомив він.

Також експерт спрогнозував інші, більш жорсткі кроки уряду щодо збору коштів на підвищення пенсій. Зокрема, очікується зростання оподаткування з малого і середнього бізнесу. Це дозволить заробити для бюджету ще 5-7 мільярдів гривень за кілька місяців.

«Звідки беруться гроші? Відбувається масове блокування податкових накладних середнього і малого бізнесу. Це означає подвійна сплата ПДВ протягом перших місяців календарного бюджетного року», — додає експерт.

14 березня міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що Кабмін запланував підвищити мінімальні пенсії удвічі протягом нинішнього року — в липні та грудні. Після зазначеного перерахунку пенсії будуть підвищені у тих осіб, чий базовий розмір виплат не досяг прожиткового мінімуму, у зв'язку з низькими зарплатами на своїх роботах і відповідно, маленькими розмірами відрахувань Єдиного соціального внеску в Пенсійний фонд.

У Пенсійному фонді повідомили, що українські пенсіонери, яким пенсії були проіндексовані в результаті масштабного перерахунку в березні-квітні, повинні почекати перерахунків мінімальних пенсій в липні та грудні.

Відсутність надбавок у таких осіб пояснюється тим, що реальний розмір їх пенсії не перевищив гарантовану суму пенсії, тобто для підвищення пенсії у таких пенсіонерів не вистачало або розміру зарплат, або стажу.