На Київщині лелеки повернулися до гнізд, які раніше встановили для них енергетики

На Київщині лелеки повернулися до гнізд, які раніше встановили для них енергетики

До Київської області повертаються лелеки. Птахи селяться у гніздах на спеціальних захисних платформах, які протягом двох років встановлювали спеціалісти компанії “ДТЕК Київські регіональні електромережі”. Птахи повернулися в Україну попри війну, щоб дати нове життя та надію всім українцям на відновлення миру та стабільності в країні. Енергетики стежитимуть за збереженням гнізд на електроопорах, щоб лелекам було де оселитися та вивести пташенят.

Про це повідомила пресслужба компанії “ДТЕК Київські регіональні електромережі”.

Підписуйтесь на “КиївВладу” 

Протягом двох років фахівці компанії “ДТЕК Київські регіональні електромережі” встановлювали на електроопорах, де лелеки звили гнізда, спеціальні штучні платформи для безпеки птахів. Робили це восени – поки лелеки відлетіли до теплих країв. Це допомагає захистити птахів від небезпеки ураження струмом, а клієнтів компанії – від аварійних відключень світла. За цей час енергетики перенесли на безпечні платформи 97 гнізд. У тому числі наприкінці минулого року в рамках масштабного еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки фахівці ДТЕК Київські регіональні електромережі встановити 56 платформ.

Слідкуйте за “КиївВладою”

Як зазначили в компанії, одному з гнізд, яке укріпили енергетики у Бучанському районі в рамках проєкту, понад 30 років. Воно важить більше, ніж 300 кілограмів. Тоді місцева жителька пані Наталя пригадувала, що раніше гніздо стояло на старій вербі, але під час бурі дерево не витримало і розкололось. Її батько тоді власноруч врятував птахів, а мале лелеченя, якому він вилікував пошкоджену кінцівку, коли підросло, ходило за ним по двору як мала дитина. Щовесни пані Наталя, тепер вже з онуками, чекає на повернення птахів.

Цієї весни жінка також виглядала “своїх” птахів, які не поспішали.

“Напевне, це через те, що поблизу села точилися запеклі бої. І лише після того, як ЗСУ звільнили території від окупантів і на околицях стало тихо, лелека повернувся, – розповіла пані Наталя. – Він прилетів 7 квітня, а згодом прилетіла і його пара. Саме так, додому, на Батьківщину, повернулися бузьки. І тепер вони облаштувалися у своїй новій, укріпленій домівці”.

За даними енергетиків, цього року у Київській області внаслідок бойових дій пошкоджено більшість електроінфраструктури. Проте там, де електромережі вціліли птахи повернулися до раніше встановлених енергетиками “безпечних гнізд”.

“Птахи повернулися до своїх “безпечних” гнізд. Обживають насиджені місця, готуються до кладки яєць та виведення пташенят. Ми, наскільки буде дозволяти ситуація, продовжимо стежити за станом гнізд на захисних конструкціях”, – розповідають у компанії.

Також в компанії нагадали, що крім 56 спеціальних платформ для гнізд лелек, у 2021 році енергетики встановили понад 500 спеціальних кожухів на електролініях, щоб убезпечити птахів від ураження струмом, а також 30 штучних гніздувань для вухатої сови та совки. За оцінками екологів, такі ініціативи бізнесу за останні 2 роки дозволили врятувати від загибелі майже 700 птахів. У тому числі тих, хто перебуває під захистом Бернської Конвенції та Червоної книги України.

Зазначається, що після закінчення війни енергетики планують продовжити реалізацію проєктів із захисту біорізноманіття у Київській області.

Источник