На Херсонщині ще двох освітянок судитимуть за обвинуваченням у колабораціонізмі | Кримінальні новини

14.06.2023 12:30

Прокурори Херсонської обласної та окружної прокуратур скерували до суду обвинувальні акти стосовно двох місцевих мешканок за фактом колабораційної діяльності та пособництво державі-агресору.

За даними слідства, одна з обвинувачених — колишня завідувачка дошкільного навчального закладу.  В липні 2022 року  заручившись підтримкою окупаційної влади вона очолила дитячий садок, а в подальшому отримала «підвищення»  та стала так званою «начальницею Управління освіти по роботі з освітніми закладами міста Херсона».

На псевдопосаді жінка проводила інтеграцію навчальних закладів в освітню систему рф, закликала директорів шкіл розміщувати російську символіку у закладах освіти та вести документацію на російській мові.

Інша обвинувачена – колишня викладачка професійного училища, яка очолила захоплену місцеву школу № 48. Вона організовувала освітній процес за російськими стандартами та підручниками, які були завезенні окупантами. При цьому з навчального плану було виключено такі предмети, як українська мова та література, історія України тощо. Натомість запроваджувались дисципліни спрямовані на возвеличення країни-агресора, її історичної ролі та відповідно заперечення існування культурних цінностей українського народу.

Наразі спеціальне досудове розслідування стосовно них завершено.

За матеріалами Херсонської обласної прокуратури

Источник