На Харківщині екологічні прокурори повернули державі два водосховища вартістю 7,5 млрд грн | Кримінальні новини

28.05.2024 16:00

Спеціалізована екологічна прокуратура Харківської обласної прокуратури виявила факти незаконної експлуатації двох водосховищ, розташованих на території Харківського району. 

Встановлено, що приватне підприємство безоплатно використовувало водосховища загальною площею понад 1 тис га, вартість яких сягає майже 7,5 млрд грн, лише на основі виданих Режимів рибогосподарської експлуатації.  

Внаслідок такого господарювання юридична особа протягом двох років уникала будь-яких сплат за використання водних об’єктів та земель водного фонду. Крім того, за цей період незаконно виловлено близько 200 тонн риби. 

До того ж, водосховища побудовано з метою резервного технічного водопостачання Харкова, що унеможливлює їх використання для риборозведення. 

Спеціалізована екологічна прокуратура пред’явила до підприємства 2 позови про звільнення та повернення водних об’єктів разом із зайнятими земельними ділянками, які задоволено судом першої інстанції повністю. 

У подальшому постановами суду апеляційної інстанції судові рішення скасовано. 

Прокурори оскаржили судові рішення у касаційному порядку до Верховного Суду. 

Верховним Судом за участі Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора касації задоволено повністю. Постанови суду апеляційної інстанції скасовано та залишено в силі обидва рішення суду першої інстанції про задоволення позовних заяв прокурора. 

Судові рішення набрали законної сили та оскарженню не підлягають. 

Наразі триває досудове розслідування за фактом самовільного зайняття та використання водосховищ.

За матеріалами Харківської обласної прокуратури

Источник