МВФ виділяє перший транш кредиту в розмірі $5 млрд

У МВФ повідомили, що з виділених на $5 млрд, $2,7 млрд будуть спрямовані на підтримку бюджету країни.

Перший транш, який буде наданий Україні з боку ключового кредитора — Міжнародного валютного фонду в рамках нової чотирирічної програми кредитування української економіки, складе $5 млрд. Про це йдеться в повідомленні Фонду.

— Схвалення програми EFF для України передбачає виділення першого траншу в обсязі $5 млрд, з яких $2,7 млрд будуть спрямовані на підтримку бюджету країни. Умови виділення та обсяги подальших траншів будуть визначатися по мірі виконання критеріїв програми реформ.

Нагадаємо, раніше сьогодні МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування загальним обсягом $17,5 млрд терміном на 4 роки. "Я рада повідомити, що рада директорів МВФ схвалила програму розширеного фінансування для України обсягом $17,5 млрд (15,5 млрд євро), засновану на програмі реформ", — заявила директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що кошти МВФ підуть на стабілізацію економіки, фінансового сектора. Також вони будуть спрямовані на стабілізацію валютного курсу країни і дадуть можливість рости української економіки вже з 2016 року.