Конфіскація активів Росії: у МВФ зробили заяву

Фото: Getty Images У МВФ оцінюють можливу конфіскацію заморожених російських активів

Міжнародний валютний фонд назвав, від кого залежить рішення про конфіскацію російських активів.

  Рішення про конфіскацію російських активів мають приймати самі країни, де розміщені заморожені кошти РФ. Про це заявила директор Департаменту з питань комунікацій Міжнародного валютного фонду Джулія Козак, передає Укрінформ.   «По-перше, маю сказати, що будь-які рішення, пов’язані з конфіскацією російських активів або накладенням податків на частку в цих активах, повинні прийматися на рівні відповідних органів влади країн (де розміщені заморожені активи РФ — ред.)», — сказала представниця Фонду.   За словами Козак, МВФ стежить за поточними дискусіями, аби оцінити «потенційні економічні наслідки для будь-якої з країн-членів Фонду або наслідки для міжнародної валютної системи».   Оцінки МВФ залежатимуть від того, які конкретні дії вживатимуться з боку цих країн.

Нагадаємо, адміністрація президента США Джо Байдена підтримує проєкт закону, що дозволить конфіскувати близько 300 млрд доларів заморожених російських активів і направити ці кошти на відбудову України.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що конфіскація російських активів Заходом на користь України, ймовірно, почнеться вже у 2024 році. 

Источник