Коломойський пішов ва-банк — політолог

Конфлікт Дніпропетровського Губернатора Ігоря Коломойського та центральної української влади продовжує набирати обертів.

Сьогодні на прес-конференції глава СБУ Валентин Наливайченко заявив, що чиновники Дніпропетровської обласної державної адміністрації фінансують озброєні злочинні угрупування, що діють в Донецькій і Дніпропетровській областях. Майже одночасно з цим глава МВС Арсен Аваков повідомив, що дає 24 години озброєним людям, що охороняє Укрнафту щоб вони роззброїлися.

У відповідь на ці заяви представники Дніпропетровської ОДА зібрали прес-конференцію, де спростували заяви Наливайченка.

В той же час народні депутати від Блоку Петра Порошенка, яких називають близькими до Коломойського, Андрій Денисенко, Віталій Купрій, Валентин Дідич і Олександр Дубінін заявили про свій вихід з фракції.

Політолог Андрій Золотарьов, про події, чи піде Коломойський ва-банк і чи загостриться конфлікт.

"Знаючи його характер — він пішов ва-банк. — Каже Золотарьов. — Тому що конфлікт — це стихія Коломойського, в цьому він почуває себе, як риба у воді. Я думаю, йому навіть цікаві не стільки гроші, скільки цей азарт, щоб вийшло так, як він хоче. Але в даному випадку баланс сил складається не на стороні Коломойського. Хоча, до цього моменту, позиції Коломойського були непогані. Але, очевидно, пішовши на загострення з президентом, формується такий баланс сил, в якому Коломойський приречений на поразку. Але разом з Коломойським поразку може потерпіти і Україна, оскільки масштабний конфлікт і загострення олігархічної війни ризикує виявитися для країни дуже серйозною небезпекою".

Політолог вважає, що голова Дніпропетровської ОДА повинен розуміти, що держава в будь-якому випадку залишається державою і ніякі приватні структури не можуть стати вище його.

"Коломойський повинен розуміти одне, що жодна приватна структура не може стояти вище держави. Це ази теорії держави і права, які, той же Філатов, який захистив дисертацію у пана Ківалова в Одеській академії, прекрасно знає. Плюс те, що, пішовши на загострення, Коломойський не послухав застереження з боку посла США Джефрі Пайетта" — каже політолог.

Золотарьов зазначає, що протистояння між Києвом і Дніпропетровськом назрівало давно і сторонам протягом довгого часу його вдавалося стримувати.

"Конфлікт між Києвом і Дніпропетровськом формувався на протязі довгого часу. Але він мав латентний характер. Говорили, що цього не може бути, бо не може бути ніколи, але все таємне рано чи пізно стає явним. Зрозуміло, що не в інтересах ні тієї, ні іншої сторони не було виносити цей конфлікт назовні. Але він був. І сьогодні він увійшов у фазу загострення. За цей час Коломойський зробив ряд енергійних дій для нарощування свого, як адміністративного, так і парамілітарного потенціалу. Зміцнювалися батальйони, у дніпропетровських структурах влади розставлялися віддані люди. Чужі ж видавлювалися, як це сталося з прокурором області Федиком, якого Коломойський видавив.

З іншого боку, Порошенко і його оточення, не без побоювань, спостерігали, як в державі формується так званий дніпроцентризм. Коли одна з провідних областей втрачає керованість від центру. Але звільнення Коломойського і, відповідно, розгрому його організованого політичного угруповання перешкоджали два чинники. Перший — це статус прифронтовій області. По-друге, боязнь Порошенко спровокувати внутрішньополітичний конфлікти. Але за останній тиждень конфлікт пройшов деяку межу, за якою його приховувати просто неможливо", — зазначає Золотарьов.

Політолог звертає увагу на позицію силовиків, які явно визначилися зі своїм вибором і стали на бік центральної влади. Він вважає, що цьому посприяв зовнішньополітичний фактор.

"Вони отримали певний імпульс, який визначив сьогодні їх позицію", — вважає політолог.