Коломойський отримав нову підозру в незаконному заволодінні 5,8 млрд гривень

Коломойський отримав нову підозру в незаконному заволодінні 5,8 млрд гривень

За матеріалами Служби безпеки України (СБУ), Бюро економічної безпеки (БЕБ) та Офіса генпрокурора власник фінансово-промислової групи Ігор Коломойський отримав нову підозру за трьома статтями. Йдеться про схему заволодіння 5,8 млрд гривень у період з 2013 по 2014 роки.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні пресслужби Служби безпеки України (СБУ).

 

“За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд гривень. Для цього фігурант створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером”, – йдеться в повідомленні.

У СБУ зазначили, що члени цього угруповання дозволили Коломойському “нібито робити систематичні фіктивні “внески готівки у касу банку”, хоча насправді ніяких внесків банк не отримував”.

За версією слідства, така “схема” загалом дозволила фігуранту отримати 5,8 млрд гривень, що на той період було еквівалентно понад 700 млн доларів. Згодом неіснуючі внески були зараховані на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами. 

“Щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку”, – розповіли у спецслужбі.

Коломойському повідомлено про додаткову підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);

  • ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах);

  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом).

  • Коломойський отримав нову підозру в незаконному заволодінні 5,8 млрд гривень

    Нагадаємо, 2 вересня Ігор Коломойський отримав підозру за двома статтями Кримінального кодексу України. Олігарху інкримінують виведення за  кордон через підконтрольні банківські установи 570 млн гривень. 

    Источник