Кличка закликали скасувати закупівлю автомобілів Toyota Camry для чиновників

Кличка закликали скасувати закупівлю автомобілів Toyota Camry для чиновників

Депутатський корпус столичної міськради попросив мера Києва Віталія Кличка скасувати закупівлю 17 автомобілів Toyota Camry, яку здійснює КП “АТП КМДА”, і за можливості направити передбачені на це кошти – близько 20 млн гривень – на закупівлю транспортних засобів для потреб армії. Народні обранці вважають, що міська влада в умовах війни не має права розпоряджатися бюджетними коштами саме таким чином – для комфортного перевезення чиновників. Очільник міста таку ситуацію поки що не прокоментував, але пообіцяв вже наступного тижня надати депутатам відповідь щодо цієї історії. 

Як стало відомо , під час сьогоднішнього пленарного засідання Київради депутати з закликали міського голову Віталія Кличка не допустити витрати бюджетних коштів на придбання автомобілів для потреб чиновників.

 

Мова йшла про закупівлю, яку наразі планує здійснити КП “Автотранспортне підприємство Київської міськдержадміністрації (АТП КМДА)”.

Депутатка Ксенія Семенова (фракція “Слуга народу”) звернула увагу столичного мера на те, що таке використання коштів міської скарбниці в умовах війни є неприпустимим.

“У той момент, коли кияни по копійці скидаються, щоб закупити автомобілі на фронт, міська рада (Семенова у своєму виступі спочатку неправильно вказала підпорядкування цього КП, після чого її поправив секретар Київради Володимир Бондаренко. – ) закуповує службові автомобілі для власного користування. Це питання вже неодноразово обговорювалося всередині депутатського корпусу, але цей тендер так і не було скасовано. Я прошу вас, керуючись здоровим глуздом і тим, що зараз війна, скасувати цю закупівлю і якщо це можливо в рамках законодавства – перенаправити ці кошти на закупівлю автомобілів на фронт”, – зазначила Ксенія Семенова.

У свою чергу, голова фракції “Слуга народу” та очільник комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Вітренко попросив Віталія Кличка надати протокольне доручення щодо надання на розгляд вищевказаної комісії бюджетного запиту та інших документів у термін до 22 травня 2023 року. Виконувати це доручення, на думку депутата, мають три структурні підрозділи КМДА – Департамент транспортної інфраструктури, Департамент фінансів та Департамент економіки та інвестицій. 

Віталій Кличко коментувати цю історію “по суті” не став, лише пообіцявши надати публічну відповідь під час другої частини цього пленарного засідання, яка має відбутися 25 травня поточного року. Крім того, мер Києва задовольнив клопотання Андрія Вітренка щодо протокольного доручення. 

Зазначимо, тендер на придбання легкових транспортних засобів було оголошено КП “АТП КМДА” 2 травня 2023 року. Згідно з документацією торгів, підприємство вирішило закупити 17 автомобілів на суму 20,02 млн гривень. В документах не уточнювалося, які саме машини планує придбати “АТП КМДА”, але під оприлюднені підприємством технічні вимоги підходить автомобіль Toyota Camry. 

Учора, 17 травня, КП “АТП КМДА” опублікувало в системі Prozorro повідомлення про намір укласти договір з єдиним учасником цих торгів – ТОВ “Віді Автострада”. Ця компанія планує продати столичному підприємству автомобілі вищезгаданих марки та моделі, зменшивши стартову ціну тендеру лише на 78 гривень.

Як повідомляла , 14 липня 2022 року Київрада прийняла рішення передати КП “АТП КМДА” в підпорядкування столичної міськдради та перейменувати його в КП “АТП Київради”. Таке рішення пояснювалося, зокрема, тим, що згідно українським законодавством, апарат КМДА, у підпорядкуванні якого знаходиться КП, може використовувати автомобілі та інші ресурси цього КП лише для організації роботи структурних підрозділів столичної міськдержадміністрації та районних в Києві державних адміністрацій (РГА). Тоді як підпорядкування даного КП Київраді, мовляв, дозволить використовувати цю матеріально-технічну базу як столичною міськрадою, так і КМДА з РДА.

Источник