Київщині не вистачає медперсоналу для якісної реабілітації поранених військових

Київщині не вистачає медперсоналу для якісної реабілітації поранених військових

Українським захисникам необхідно створити належні умови для лікування, адже під час проходження реабілітації вони постають перед з низкою проблем. 

Таку думку, як стало відомо , висловила заступниця голови Київської облради та депутатка від «Європейської солідарності» Тетяна Семенова в ході наради постійної комісії КОР з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення.

 

«Наші захисники повертаються додому – на лікування, чи то на ротацію, – і зіштовхуються із низкою проблем. Відновлення здоров’я лише одна з них. Є ще побутові – пільги, комунальні платежі, робота, психологічні  – їм не так просто адаптуватися до мирного життя. Наше завдання – всебічна допомога воїнам та воєнкиням. Вони повинні відчувати нашу підтримку, знати, що про них та їхні родини постійно дбають», – вважає Семенова.

На її думку, питання реабілітації учасників бойових дій буде пріоритетним у роботі всіх ланок медицини найближчим часом. Станом на тепер, частина медустанов області вже можуть надавати послуги реабілітації військовим, але наразі не вистачає профільних спеціалістів та відповідного медичного обладнання. 

«Є іще одна важлива перепона на шляху до надання якісних медичних послуг нашим військовослужбовцям – це відсутність чіткого клінічного маршруту пацієнта на усіх етапах лікування, оздоровлення та соціалізації. Маю на увазі координацію роботи первинної та вторинної медичних ланок, спеціалізованих центрів, профільних медичних установ та соціальних служб», – заявила заступниця голови облради. 

Під час наради між Семеновою, головою постійної комісії КОР з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення і пенсіонерів та начальником управління з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства було напрацьовано можливі етапи лікування, реабілітації та подальшого супроводу наших бійців, які отримали поранення й травм різного ступеню.

У своєму дописі у фейсбук вона оголосила, що звернулася до департаменту охорони здоров’я КОДА з пропозицією створити робочу групу, щоб розробити чіткий і зрозумілий план супроводу лікування і відновлення військовослужбовців.

Також за її словами, вже з весни наші військові, які зазнали поранень, зможуть отримати висококваліфіковану медичну допомогу  у центрі реабілітації на базі Київської обласної лікарні. Наразі на території одного з відділень тривають ремонтні роботи. Вже доправлена частина надсучасного обладнання.

Нагадаємо, як раніше писала , в Ірпені відкриється центр соціально-психологічної реабілітації допомоги дітям, що постраждали від війни.

Источник