Київщина проти старту навчального процесу офлайн у період війни

Київщина проти старту навчального процесу офлайн у період війни

Київська ОДА надала роз’яснення на хвилюючі питання щодо старту нового навчального року у школах Київщини офлайн. Мова йде про безпеку перебування дітей у школах: надійність укриттів, заходи під час повітряної тривоги. Загалом більшість батьків висловлює обурення щодо того, чи готова влада нести відповідальність за їхніх дітей, у той час, коли в країні продовжується війна. 

Про це дізналася із повідомлення Київської ОДА в Facebook.

 

“Навчальний процес цьогоріч розпочнеться з 1 вересня у форматі офлайн. Які школи працюватимуть? Школи, що мають бомбосховища або підвальні приміщення, переобладнані під найпростіші укриття. Школи, що під час повітряної тривоги зможуть використовувати сховища інших підприємств, установ та організацій”, – йдеться у повідомленні. 

У КОВА зауважили, що наразі в територіальних громадах створюються комісії для перевірки відповідності укриттів та підвальних приміщень щодо можливості їх використання під час повітряних тривог.

“Під час повітряної тривоги навчальний процес перериватиметься і, за можливості, продовжуватиметься в укритті до її завершення”, – додали в адміністрації 

Роз’яснили і те, що учні, чиї школи були зруйновані, також зможуть продовжити навчання, проте в інших закладах. І запевняють, що вже складені списки розподілу учнів, продуманий і алгоритм підвезення до шкіл.

Та у соцмережах таку новину про початок нового року офлайн сприйняли досить неоднозначно. Так, у коментарях до посту здебільшого піднімається питання безпеки перебування дитини у навчальному закладі. 

Зокрема наголошують на тому, що під час поширення вірусу Covid-19 діти перебували на карантині та навчалися дистанційно. Нині ж в країні триває війна, і батьки висловлюють занепокоєння, що школи можуть стати основною ціллю ворога у війні. Тож задаються питанням, хто братиме відповідальність за таку кількість дітей.

Київщина проти старту навчального процесу офлайн у період війни

Наголошують вони і на тому, що час для списку в укриття обмежений, а в школах може навчатися і 1,5 тис. дітей. І хто подбає в такій ситуації про молодших учнів, і тим паче, про дітей із певними вадами здоров’я. 

Київщина проти старту навчального процесу офлайн у період війни

Нема чіткого і розуміння і того, як буде у таком разі організовано навчальний процес для тих учнів, хто був змушений виїхати з родиною тимчасово за кордон. Не вселяють довіри батькам і наявні при школах сховища. 

Київщина проти старту навчального процесу офлайн у період війни

Нагадаємо, що у Київській області готуються розпочати новий навчальний рік 1 вересня в очному режимі. Головним пріоритетом є забезпечення безпеки дітей та співробітників, які беруть участь в освітньому процесі.

Источник