Київрада відмовила підприємству Вагіфа Алієва у продажі землі біля Льодового стадіону

Київрада відмовила підприємству Вагіфа Алієва у продажі землі біля Льодового стадіону

Столична міськрада відмовила ПП “Альтернатива-Плюс” (входить до орбіти впливу засновника групи Mandarin Plaza Group Вагіфа Алієва) у продажу земельної ділянки на просп. Академіка Глушкова, 5. Цей земельний актив примітний тим, що знаходиться впритул до Льодового стадіону, на території якого Алієв має намір збудувати найбільший торгово-розважальний центр (ТРЦ) в Україні. Вочевидь, вказане підприємство просто “передумало” здійснювати приватизацію, адже три роки тому Київрада погодила “Альтернативі-Плюс” продовження терміну дії оренди даної землі ще на 5 років. 

Як стало відомо, 24 листопада 2022 року столична міськрада відмовила ПП “Альтернатива-Плюс” у продажу земельної ділянки на просп. Академіка Глушкова, 5 у Голосіївському районі Києва.

Відповідний проєкт рішення №08/231-3938/ПР від 20 грудня 2019 року в сесійній залі Київради підтримали 65 депутатів. Суб’єктами подачі цього документа виступили заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) і Департамент земельних ресурсів КМДА.

 

Мова йде про ділянку площею 1,18 га з цільовим призначенням “для будівництва, експлуатації та обслуговування готельно-офісно-торговельного комплексу з об’єктами обслуговування та вбудованою підземною автостоянкою” (кадастровий номер —  8000000000:79:392:0053). Цю землю ПП “Альтернатива-Плюс” орендує у столичної громади на підставі договору оренди, укладеного з Київрадою ще 24 травня 2007 року.

Як зазначено в затвердженому проєкті рішення, у жовтні 2007 року вказане підприємство звернулося до столичної влади із клопотанням щодо продажу земельної ділянки, після чого – сплатило авансовий платіж за приватизацію у розмірі 4,5 млн гривень (15% від грошової оцінки вартості ділянки). Втім, рішення щодо продажу так і не було прийнято. 

У затвердженому Київрадою документі не повідомляється, чому це сталося, але уточнюється що погодження відмови пов’язане з необхідністю “дотримання земельного та містобудівного законодавства України”. Вочевидь, за такими формулюваннями “захована” справжня причина – наймовірніше, у ПП “Альтернатива-Плюс” просто відмовилися від планів викупити цю ділянку та вирішили повернути собі авансовий платіж – така умова передбачена рішенням про відмову. Про це, наприклад, свідчить той факт, що незадовго до реєстрації цього проєкту рішення, 12 грудня 2019 року, Київрада поновила термін дії оренди даної землі ще на 5 років.

Нагадаємо, ПП “Альтернатива-Плюс” разом з ТОВ “Укрсоцбудінвест”  мають плани побудувати на цій та двох суміжних ділянках загальною площею майже 2 га (знаходяться в оренді в “Укрсоцбудінвеста”) багатофункціональний комплекс з приміщенням конгрес-холу, прес-центру, медіа-центру та паркінгом. Ще у квітні 2020 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав цим компаніями (входять до орбіти впливу засновника групи Mandarin Plaza Group, бізнесмена азербайджанського походження Вагіфа Алієва) містобудівні умови та обмеження на проєктування такого будівництва.

Источник