Кабмін затвердив використання окремих типів митних декларацій

Також українські митниці отримають тестовий доступ до загальноєвропейської транзитної системи.

Кабінет міністрів схвалив використання окремих типів митних декларацій, які застосовуватимуться для декларування транзиту іноземних товарів за правилами, що працюють на території країн Євросоюзу. Також українські митниці почнуть працювати із загальною транзитною системою NCTS, в якій беруть участь 35 країн. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну, інформує Ukr.Media.

У відомстві зазначають, що Верховна Рада на останньому пленарному засіданні не встигла розглянути у другому читанні законопроєкт №9532 «Про режим спільного транзиту», який ще називають законопроєктом про «митний безвіз» з ЄС.

Система загального транзиту з ЄС передбачає впровадження на митниці спеціального програмного забезпечення, яке дозволить синхронно працювати з митницями європейських країн. Завдяки цьому Україна зможе інтегруватися в загальну транзитну систему NCTS, в якій беруть участь 35 країн — держави-члени ЄС, Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), а також Туреччина, Македонія та Сербія.

Однак Мінфін розробив постанову, яка забезпечить тестове використання NCTS на українських митницях для виконання формальностей в окремих типах декларацій. Саме цей документ Кабмін схвалив.

Постанова вводить митні декларації окремих типів, які будуть застосовуватися для декларування у митному режимі транзиту іноземних товарів, що переміщуються підприємствами між Україною, ЄС, членами ЄАВТ та окремими країнами-членами Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Також документ передбачає, що виконання формальностей з митних декларацій окремих типів буде здійснюватися з використанням національної підсистеми Нової комп'ютеризованої транзитної системи ЄС. На придбання програмного забезпечення для реалізації цієї постанови виділять кошти, надані Євросоюзом.