Кабмін планує в найближчі 3 місяці запустити новий сервіс, який дозволить відмовитися від паперових квитанцій про оплату

В Кабміні хочуть скасувати паперові квитанції.

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет анонсував створення нового сервісу, який дозволить відмовитися від паперових квитанцій про оплату, інформує Ukr.Media.

"Ми плануємо запустити сервіс, який дозволить позбутися такого явища, коли чиновники вимагають від громадян квитанцію про оплату (часто ще й з мокрою печаткою)", — написав він сьогодні, 29 листопада, на своїй сторінці в Facebook.

За словами Дубілета, сервіс буде схожий на той, який запустили раніше Приватбанк, на якому можна перевірити квитанцію за її номером. Новий працюватиме для всіх банків.

"Ми створимо веб-сторінку (наприклад, check.gov.ua), до якої через просте і надійне API зможуть підключитися будь-які українські банки. Користувач заходить на сторінку, вводить номер квитанції — і бачить її на екрані. За потреби можна звантажити її з накладеним ЕЦП (електронним цифровим підписом)", — зазначив він.

Таким чином, зробивши платіж, квитанцію про оплату можна показати з телефону.

Дубілет додав, що після запуску нового сервісу уряд зобов'яже всі держоргани переглянути свої процедури та не вимагати паперових квитанцій.

Оскільки регулювання нового сервісу проходить на рівні Кабміну, а не Верховній Раді, його планують запустити протягом 1-3 місяців.