Кабмін дозволив залучати волонтерів до небезпечних аварійно-рятувальних робіт

Кабмін дозволив залучати волонтерів до небезпечних аварійно-рятувальних робіт

Кабінет міністрів постановив, що волонтери зможуть брати участь у аварійно-рятувальних роботах в межах небезпечних зон. Але залучати до цього можна буде тільки спеціально навчених добровольців.

Про це  стало відомо з постанови №1024, прийнятої на засіданні Кабінету міністрів під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 13 вересня 2022 року.

 

Згаданою постановою внесено зміни до Порядку надання волонтерської допомоги за окремими напрямами волонтерської діяльності. 

Згідно нової редакції документу, волонтери, які не пройшли відповідну підготовку (інструктаж), можуть залучатися до діяльності із забезпечення дій аварійно-рятувальних та медичних формувань виключно за межами небезпечної зони надзвичайної ситуації.

В попередній редакції Порядку говорилося, що усі “Волонтери залучаються до діяльності за межами небезпечної зони надзвичайної ситуації для забезпечення дій аварійно-рятувальних та медичних формувань”.

Тим часом прем’єр-міністр Шмигаль на прес-конференції 14 вересня ц.р. поінформував, що вже близько 35 тис. осіб долучилися до волонтерського проекту «Добробат». Вони допомагають відновлювати житло і соціальні інфраструктурні об’єкти, пошкоджені внаслідок бойових дій.

Источник