Які характеристики повинні бути у смартфона у 2023 році

Смартфони вже давно стали невіддільною частиною нашого життя. З кожним роком телефони удосконалюються, з’являються нові моделі та виробники. Ознайомитися з ними можна в магазині ELMIR.UA https://elmir.ua/cell_phones/, де представлені всі відомі бренди. Якими характеристиками має володіти сучасний смартфон, розповідаємо в цій статті.

На що звернути увагу, вибираючи смартфон

Сьогодні смартфони використовують не лише для зв’язку, але й для ігор, перегляду відео та багато іншого. Тому при виборі потрібно ознайомитися з характеристиками пристрою.

Процесор

Продуктивність процесора залежить від кількості ядер. CPU можуть бути 1-, 2-, 4-, 8-ядерними. Від їх кількості залежить розподіл навантаження під час використання смартфона. Чим більше ядер, тим, відповідно, краще працює гаджет. 

Найкращими процесорами у 2023 році є 6-ядерний A16 Bionic від компанії Apple та 8-ядерний Snapdragon 8 Gen 2 від Qualcomm.

Пам’ять

Від обсягу операційної пам’яті смартфона залежить те, скільки додатків та файлів користувач зможе зберегти. Оптимальним обсягом пам’яті для зручного користування є 32 Гб. Якщо потрібно зберігати багато фотографій та файлів, краще придбати модель з 64 Гб. Щоб комфортно грати в ігри та мати можливість знімати якісні відео, варто підібрати пристрій зі 128 Гб. Для професійної відеозйомки в розширенні 4К та фотографій знадобиться смартфон з обсягом пам’яті понад 256 Гб.

Дисплей

Головною ознакою екрана смартфона є його роздільна здатність. У сучасних моделях Android використовуються три типи:

  • HD (1280×720, 720p) — найпоширеніші екрани, вони встановлені в більшості бюджетних смартфонів та здатні надати якісне зображення;
  • Full HD (1920 × 1080, 1080p) — підходять для більших смартфонів з діагоналлю 4,5-5,5 дюйма;
  • Quad HD (2560 × 1440, 1440p) — найсучасніший тип екрана, встановлюється в моделях з діагоналлю понад 5,5 дюймів.

Apple використовує екрани, розроблені за власними технологіями. В останніх моделях компанії роздільна здатність становить 2556×1179 (у смартфонах з діагоналлю 6,1 дюйма) та 2796×1290 (з діагоналлю 6,7 дюйма).

Підсумуємо

Вибираючи смартфон у 2023 році, потрібно зважати не лише на сучасні характеристики гаджета, але й на власні потреби. Якщо телефон використовується здебільшого для дзвінків та вебсерфінга, буде достатньо бюджетної моделі або гаджета середнього класу. Для ігор та якісних фотографій з відео краще придбати смартфон останніх моделей.