Інфляція в єврозоні сповільнилась до мінімуму з липня 2021 року

Фото: Reuters (архивное фото) Інфляція в єврозоні сповільнилась до 2,9%

Попри суттєве послаблення темпи зростання споживчих цін у регіоні все ще залишаються високими.

Споживчі ціни в єврозоні в жовтні збільшилися на 2,9% у річному вираженні. Таким чином, інфляція сповільнилася порівняно з 4,3% у вересні та оновила мінімум із липня 2021 року. Про це йдеться у звіті статистичного управління Європейського Союзу.   У жовтні 2022 року  інфляція в єврозоні була на рівні 10,6%.   Попри суттєве послаблення темпи зростання споживчих цін у регіоні все ще залишаються вищими за цільовий показник Європейського центрального банку у 2%.   Інфляція без урахування вартості продуктів харчування та енергоносіїв (індекс CPI Core) у єврозоні минулого місяця сповільнилася до мінімальних з липня 2022 року 4,2% у річному вираженні з 4,5% у вересні.   Ціни на енергоносії у жовтні впали на 11,2% (-4,6% у вересні). Харчові продукти, алкоголь та тютюнова продукція подорожчали на 7,4% (+8,8% місяцем раніше), вартість послуг підвищилася на 4,6% (+4,7% у вересні).   Споживчі ціни в єврозоні у жовтні збільшились на 0,1% щодо попереднього місяця (+0,3% у вересні).

Найвища інфляція у річному вираженні зафіксована у Словаччині (7,8%), Хорватії (6,7%) та Словенії (6,6%). Найнижче зростання цін спостерігалося в Італії (1,9%) та Люксембурзі (2,1%). При цьому в Бельгії було зафіксовано річну дефляцію в 1,7%, Нідерландах — 1%.

Нагадаємо, в Україні інфляція у річному вимірі за підсумками жовтня сповільнилася до 5,3% з 7,1% у вересні та 8,6% за підсумками серпня.

Інфляція у Росії за підсумками жовтня прискорилась до 6,69% у річному обчисленні (порівняно із жовтнем минулого року), з 6% за підсумками вересня.

Источник