ЄБРР та Україна домовилися про співпрацю в трансформації «Ощадбанку»

Підписаний меморандум не означає приватизації "Ощадбанку" або продажу його іноземним інвесторам, мова йде про модернізацію держбанку.

Україна і Європейський банк реконструкції та розвитку узгодили заходи щодо підтримки та реформування найбільшого українського державного банку "Ощадбанку" і підписали меморандум про взаєморозуміння.

Як передає кореспондент УкрМедіа, меморандум підписали міністр фінансів Олександр Данилюк, керівний директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж та голова правління "Ощадбанку" Андрій Пишний.

"Меморандум є частиною реформи державних банків, яка сприятиме прозорості державних банків, наблизить їх до роботи на конкурентній основі. В результаті реформи нам не потрібно буде витрачати гроші для капіталізації банків", — сказав Данилюк.

У свою чергу Маліж подякував міністру фінансів і голову "Ощадбанку" за співпрацю.

" ЄБРР це найбільший інвестор в Україні , ми працюємо в Україні майже 25 років, ми знаємо, як працювати в Україні", — сказав він.

За словами Маліжа, підписаний меморандум не означає приватизації "Ощадбанку" або продажу його іноземним інвесторам, мова йде про модернізацію державного банку.

"Наша мета — працювати над вдосконаленням корпоративного управління банку і позбутися політичного впливу на банк, покращити систему управління ризиками", — зазначив він.