Головою правління АТ “Укрзалізниця” призначений Євген Лященко, — Кубраков

Головою правління АТ “Укрзалізниця” призначений Євген Лященко, - Кубраков

Розпорядженням Кабінету Міністрів за поданням Наглядової Ради головою правління АТ “Укрзалізниця” замість Олександра Камишіна, який був призначений Верховною Радою міністром з питань стратегічних галузей промисловості, призначений Євген Лященко строком на 2 роки.

Про це стало відомо з допису на сторінці в Facebook віцепрем’єр-міністра – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова. 

 

Як повідомляє Кубраков, Розпорядженням Кабінету Міністрів за поданням Наглядової Ради головою правління АТ “Укрзалізниця” призначений Євген Лященко строком на 2 роки.

До цього він займав посаду члена правління залізниці і відповідав за фінансовий блок питань у компанії. 

“Зазначу, що за останній рік, рік повномасштабного російського вторгнення, за безпосередньої участі Євгена Лященка було запроваджено низку фактично революційних змін на УЗ. Перш за все це перехід на прямі контакти з виробниками енергоресурсів: нафтопродуктів, електроенергії, газу. Ці рішення сукупно заощадили для держави мільярди гривень. Також важливим здобутком стало перенесення  виплат за двома випусками єврооблігацій на загальну суму 895 мільйонів доларів. Зокрема, ці та кілька інших управлінських рішень допомогли зберегти фінансову стабільність Укрзалізниці впродовж останніх двох років”, – зазначив Кубраков.

Кубраков зазначив, що перед Євгеном Лященком, як перед керівником АТ “Укрзалізниця”, поставлені три ключові задачі – продовження реформи УЗ, а саме виділення окремих бізнес-вертикалей відповідно до сфери діяльності (пасажирська, вантажна, виробнича та інфраструктурна) і відповідність до європейського законодавства, особливо в питаннях безпеки та інклюзивності; – виконання інвестиційної програми – розвиток експортних шляхів та створення необхідної інфраструктури, електрифікація необхідних залізничних ділянок тощо та вихід компанії на беззбитковість. 

Нагадаємо, 27 лютого вже ексголова правління “Укрзалізниці” Камишін пішов у відставку. Зазначалося, що Камишін АТ «Українська залізниця» збирався очолити офіс з євроінтеграції «Укрзалізниці» в Європі. Однак, 21 березня Верховна Рада призначила Олександра Камишіна міністром з питань стратегічних галузей промисловості. 

Источник