30 млн гривень збитків на закупівлях вакцини від ящура — керівника фірми підозрюють у привласненні коштів | Кримінал Києва

89

Подільською окружною прокуратурою міста Києва за матеріалами ДЗНД СБУ повідомлено про підозру керівнику приватного підприємства у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах під час закупівлі протиящурних вакцин.

Згідно з матеріалами слідства, у 2019 році службові особи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів закупили за завищеною вартістю вакцини проти ящуру.

Установлено також, що придбана у постачальника вакцина не була зареєстрована в Україні, відтак не могла бути використана та підлягала утилізації.

Відповідно до висновків судової економічної експертизи, внаслідок закупівлі зазначеної вакцини державі спричинено збитки у розмірі понад  30 млн грн.

Слідство у кримінальному провадженні триває.

Також повідомляємо, що у червні 2022 року прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно колишнього голови тендерного комітету Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за фактом службової недбалості під час закупівлі вказаної вакцини (ч. 2 ст. 367 КК України).

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник