У Києві судитимуть групу шахраїв які зняли з рахунків 11 млн гривень Фонду гарантування вкладів | Кримінал Києва

27

Печерської окружною прокуратурою м. Києва скеровано до суду обвинувальний акт щодо 13 учасників  злочинної організації, які шахрайським способом знімали гроші з банківських рахунків.

Членів злочинної організації викрили та затримали влітку 2023 року. Працювали вони на території Києва та Дніпропетровської області. Використовуючи «фішинг», тобто за допомогою шкідливого програмного забезпечення отримуючи доступ до логіну та паролю до банківського рахунку, знімали з нього усі гроші.

Встановлено, що учасники злочинного угрупування за цією схемою привласнили кошти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у сумі близько 11 млн. грн. Ці гроші знаходились на рахунку одного з приватних нотаріусів міста Києва і мали бути перераховані клієнтам збанкрутілих банків. Отримавши дані для доступу до рахунку, зловмисники перерахували гроші на інші рахунки фізичних осіб та зняли через банкомати. До банкоматів за грошима приходив один з учасників групи із повністю закритим обличчям.

Зазначимо, що організатор вживав усі необхідні заходи для ретельної перевірки людей, яких добирав до своєї злочинної організації. Зокрема, нових учасників роздягали і перевіряли чи немає на них прослуховуючих пристроїв. Від техніки, через яку зловмисники отримували доступ до рахунків, одразу позбавлялись.

Вже під час проведення обшуків за місцем проживання фігурантів встановлено, що вони також займаються вирощуванням коноплі та збутом канабісу.

Обвинувачених судитимуть за створення злочинної організації та участь у ній, несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерних мереж, шахрайство, вирощування конопель, вирощування та збут канабісу.

Санкції статей передбачають покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник