Засуджено мешканця Сєвєродонецька, який допомагав агресору захопити місто, а потім втік на Закарпаття | Кримінальні новини

26.02.2024 08:30

За публічного обвинувачення прокурорів Офісу Генерального прокурора суд визнав винним мешканця Сєвєродонецька Луганської області у державній зраді.

Йому призначено покарання – 12 років позбавлення волі.

Прокурори у суді довели, що засуджений був завербований працівником так званого «міністерства державної безпеки лнр». Із перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну він очікував на окупацію міста й усієї території Луганщини та допомагав ворогові.

На виконання злочинних завдань свого куратора наприкінці лютого – на початку березня 2022 року чоловік передавав інформацію про дислокацію та маршрути пересування військовослужбовців Збройних Сил України у Сєвєродонецьку, місця ймовірного розміщення озброєння, а також про місцевих мешканців.

Отримані відомості «мдб лнр» і фсб рф використовували для розширення агентурної мережі та можливих подальших фільтраційних дій на окупованій території.

Розвіддані були потрібні ворогу, зокрема, для здійснення прицільних повітряних ударів по українським об’єктам, а також для підготовки бойових операцій з метою захоплення міста.

Після початку активних бойових дій на цьому напрямку засуджений виїхав на Закарпаття, де був викритий українською спецслужбою.

На вирок суду він очікував під вартою.

За матералами Офісу Генерального прокурора України

Источник