За державну зраду засуджено ексспівробітника УДО, який активно прислужував ворогу | Кримінальні новини

09.12.2023 17:30

За принципової позиції прокурорів Офісу Генерального прокурора суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику охорони Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України.

Йому призначено покарання — 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради та самовільне залишення військової частини або місця служби. Також засудженого позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Доведено, що ексспівробітник Управління державної охорони, будучи військовослужбовцем та працівником правоохоронного органу, 24 лютого 2022 року не з’явився на службу без поважних причин в умовах воєнного стану. Він порушив військову Присягу та перейшов на бік ворога.

До 31 березня 2022 року він перебував за місцем свого постійного проживання на тимчасово окупованій території в с. Нова Басань Чернігівської області, виконував накази командирів військовослужбовців рф. Поселив їх у своєму помешканні та готував для них їжу, разом з окупантами відбирав продукти харчування та інше майно у місцевих мешканців, брав участь у заволодінні товарами з місцевого магазину, зі зброєю здійснював патрулювання території. 

До набрання вироком законної сили засуджений перебуватиме під вартою.

У суді він свою провину не визнав. 

Вирок набирає чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник