“Українська бавовна. Нептун”. Нумізмати можуть поповнити колекцію новою монетою від НБУ

НБУ присвятив українському береговому ракетному комплексу РК-360МЦ “Нептун” пам’ятну монету “Українська бавовна. Нептун”, Цей комплекс став справжнім проривом вітчизняної оборонної промисловості . “Нептун” не просто здолав один з найбільших кораблів ВМФ росії в перші місяці повномасштабного вторгнення, а й назавжди вписав себе в історію української оборони.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

На аверсі монети стилізовано зображено ракетний крейсер “москва” з пробоїною в корпусі, потоплений завдяки майстерності наших військових протикорабельними ракетами Р-360 “Нептун”.

“Невразливий” флагман Чорноморського флоту рф стилізовано під дитячий паперовий кораблик, що особливо підкреслює цей міф, незважаючи на його реальні габарити та озброєння.

На рубці корабля зображено абрис кремлівської башти із зубцями кремлівського муру, що розламався, символізуючи крах імперських амбіцій росії.

Угорі ліворуч на дзеркальному тлі – номінал монети 5 та графічний знак гривні, рік карбування монети 2024 (вертикально), малий Державний Герб України і напис УКРАЇНА (вертикально); унизу ліворуч – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено береговий мобільний ракетний комплекс “Нептун” у момент пуску ракети, прийнятий на озброєння Військово-морських Сил ЗСУ, про що свідчить емблема вгорі ліворуч.

Дзеркальне тло відображає стилізований тризуб Нептуна, бога морів, що символізує незламність українського духу, який влучно пронизує ворожі цілі. Праворуч угорі паралельно ракеті розміщено напис NEPTUNE.

Номінал пам’ятної монети “Українська бавовна. Нептун” – 5 гривень. Вона виготовлена із нейзильберу тиражем до 75 000 шт.

Придбати монету можна з 18 квітня в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. Вартість – 121 гривня.

Джерело