Україна розраховує на багатомільярдну допомогу США — Мінфін

Фото: АР (архівне фото) У Мінфіні розповіли, скільки фіндопомоги Україна розраховує отримати від США

Міністерство фінансів України сподівається на 3,3 млрд доларів від США у 2023 році, та 12-14 млрд доларів у 2024 році.

Міністерство фінансів України сподівається на ухвалення проміжного бюджету США найближчим часом й отримання до кінця поточного року ще 3,3 млрд доларів для покриття дефіциту українського держбюджету. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, передає Інтерфакс-Україна.   За його словами, у 2024 році Мінфін хотів би отримати від США на фінансування держбюджету на рівні цього року. «Не менше, ніж цього року: десь від 12 млрд до 14 млрд доларів. Це те, що ми розробляємо», — сказав міністр.   Однак, за словами Марченка, поки що зберігається багато невизначеності в цьому питанні.   «Сподіваємося, що як і 2023 року, так і 2024 року США будуть разом із нами», — додав глава Мінфіну.

Міністр зазначив, що, крім США, йдеться про допомогу з боку ЄС, МВФ, а також окремих країн — Японії, Канади, Великої Британії, можливо, Норвегії.
  Цього року США надали Україні гранти 8,5 млрд гривень, тоді як минулого року — 12 млрд гривень.   Загальне фінансування держбюджету цього року становило на 5 вересня 29,7 млрд гривень порівняно з 32,1 млрд гривень за весь минулий рік.   За словами міністра, видатки держбюджету-2024 будуть не нижчими, ніж цього року, зокрема на оборону, а отже, і зовнішнє фінансування необхідне на рівні, не нижчому за цей рік — 42 млрд гривень.

Раніше стало відомо, що Єврокомісія обговорює виділення 50 млрд євро Україні. Мова йде про фінансовий резерв на потреби нашої країни наступні чотири роки у вигляді запозичень і грантів.

Источник