Україна отримала $1,5 млрд від Світового банку

Фото: CABAR Гроші виділені через цільовий фонд Світового банку

Фінансування складається з гарантії уряду Японії обсягом 984 млн доларів та гарантії Великої Британії на 516 млн доларів.

Україна отримала 1,5 млрд доларів позики на підтримку політики розвитку «Основи зростання» від Японії та Великої Британії через механізм Світового банку. Про це повідомив Мінфін у п’ятницю, 29 березня.

Фінансування складається з гарантії уряду Японії через цільовий фонд Світового банку обсягом 984 млн доларів та гарантії Великої Британії на суму 516 млн доларів.

До загального фонду держбюджету надійшло 1,4 млрд доларів. З метою зниження вартості обслуговування кредитних зобов’язань України програмою передбачена капіталізація відсотків з японських коштів у сумі 99,54 млн доларів.

Передумовою отримання траншу стало виконання Україною необхідних вимог за програмою. Усього їх вісім. Серед них гармонізація митного та податкового законодавства України до норм ЄС, покращення фіскальної політики та регулювання ринків капіталу, забезпечення прозорості та підзвітності у системі електронних закупівель.

Раніше у НБУ заявили, що Україна протягом березня-квітня отримає 10 млрд доларів міжнародного фінансування. Більшість грошей вже надано. Ще один транш від ЄС очікується у квітні.

Источник