Україна буде збільшувати енергетичний імпорт » — новости экономики Украины | Экономика

Україна в найближчі 3-5 років потребуватиме імпорту енергетичного вугілля, вважає генеральний директор компанії ДПЕК Максим Тимченко.

«Те, що ми бачимо: Україна з цього року в енергетиці стає нетто-імпортером вугілля на наступні мінімум 3-5 років», – сказав він під час прес-конференції у Києві у вівторок.

При цьому Тимченко наголосив на важливості розробки програми імпорту вугілля. «І це вугілля треба закуповувати не на піку і перед зимою, а заздалегідь складати цілу програму з імпорту вугілля і треба розуміти, де це вугілля купувати», — сказав він, зазначивши, що закуповувати треба, «напевно, не в тих країн, які рішенням одного-двох осіб за один день можуть зупинити постачання».

Водночас, за його словами, компанія вітає зусилля влади щодо розрахунків із ВІЕ-генерацією, що стане потужним сигналом для відновлення зеленої енергетики в Україні, а водночас заміщення теплової генерації зеленими технологіями.

«А до цього треба тверезо дивитися, скільки на час будівництва зеленої генерації нам потрібно вугілля», – наголосив голова ДПЕК.

Источник