У США перенесли дату можливого дефолту

Фото: Chung Sung-Jun/Getty Images (архивное фото) Глава Мінфіну США Джанет Йеллен

Американський уряд оголосить дефолт, якщо Конгрес не підвищить стелю держборгу в розмірі $31,4 трлн до 5 червня.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен встановила крайній термін для підвищення ліміту державного боргу на 5 червня, заявивши, що уряд оголосить дефолт, якщо Конгрес не підвищить стелю держборгу до 31,4 трильйона доларів. Про це пише Reuters.

Раніше вона заявляла, що дефолт потенційно може статися вже 1 червня, але тепер називає 5 червня як точний крайній термін. Казначейство не матиме достатніх ресурсів для виконання зобов’язань уряду, якщо Конгрес не підвищить або призупинить ліміт боргу до 5 червня.   У листі до Конгресу Йеллен повідомила, що Мінфін здійснить понад 130 мільярдів доларів запланованих виплат у перші два дні червня, в тому числі ветеранам, одержувачам соціального забезпечення та Medicare.   Голова Мінфіну також повідомила, що в четвер відомство застосувало надзвичайний захід з управління грошовими коштами, обмінявши приблизно 2 мільярди доларів казначейських цінних паперів між Фондом пенсійного забезпечення державних службовців та інвалідів і Федеральним фінансовим банком, щоб запобігти потенційному дефолту.

Нагадаємо, на сьогодні поріг державного боргу Сполучених Штатів встановлено на рівні 31,4 трлн доларів. Цього ліміту країна досягла у січні 2023 року.

Вперше держборг США перевищив 30 трильйонів доларів у січні 2022 року.

Источник