У Польщі дію українського посвідчення водія продовжили до кінця року

У Польщі дію українського посвідчення водія продовжили до кінця року

Польща розширила можливості використання українських документів, які дозволяють участь у дорожньому русі. Зокрема, посвідчення водія, видане в Україні, вважається дійсним на території Польщі до 31 грудня 2023 року, навіть якщо термін його дії закінчився. 

Про це, як передає , йдеться в повідомленні Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України..

 

Згідно з інформацією міністерства, це стало можливим після внесення Польщею змін до Закону “Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави”. 

Також, відповідно до цих змін, усі громадяни, які в’їхали на територію Польщі автомобілем на державних реєстраційних номерних знаках України та мають свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, видане в Україні, можуть вільно пересуватися по території цієї країни до 31 грудня 2023 року без виїзду в Україну. 

Зазначається, що вказане положення стосується всіх громадян України, які легально перебувають на території Республіки Польща, в тому числі й тих, які перебували на території Польщі до 24 лютого 2022 року.

Нагадаємо, у травні 2022 року Кабмін спростив процедуру навчання та отримання посвідчення водія у сервісних центрах МВС. Зокрема, нововведення дозволили тимчасово переміщеним особам отримати посвідчення водія у будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від місця складання теоретичного або практичного іспитів.

Як інформувала , у січні 2023 року сервісні центри МВС відновили процедуру обміну і відновлення посвідчення водія онлайн в Електронному кабінеті водія

Источник