ВАКС засудив на 10 років колишнього суддю Дніпровського райсуду Чауса

ВАКС засудив на 10 років колишнього суддю Дніпровського райсуду Чауса

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) виніс вирок колишньому судді Дніпровського районного суду Миколі Чаусу, якого було затримано при отриманні хабара в розмірі 150 тис. доларів. Суд визнав Чауса винним у хабарництві й засудив його до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна. 

Про це стало відомо з повідомлення пресслужби ВАКС. 

 

“ВАКС визнав колишнього суддю одного з районних судів м. Києва винуватим у проханні надати йому неправомірну вигоду в особливо великому розмірі для себе за вчинення в інтересах третьої особи дії з використанням службового становища”, – йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що дії обвинуваченого судом кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України (Підкуп особи, яка надає публічні послуги) та призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах судової влади, та з конфіскацією всього належного йому майна.

Зазначимо, що мова йде про колишнього суддю Дніпровського райсуду Миколу Чауса. 

Нагадаємо, 9 серпня 2016 співробітники НАБУ на спробі отримати хабар в розмірі 150 тис. доларів затримали суддю Дніпровського райсуду Києва Миколу Чауса. Детективи НАБУ разом з прокурорами САП провели обшук, в ході якого знайшли гроші в автомобілі судді. Але до арешту того дня справа не дійшла. Тодішній голова Верховного суду Ярослав Романюк тоді повідомив, що єдиний механізм, за яким можна затримати скандальну суддю – згода Верховної Ради (ВР).

6 вересня 2016 року ВР дала згоду на арешт судді, але вже до того часу Чаус покинув територію України. Чаус не вийшов на роботу з відпустки, а тоді стало відомо, що він втік та був оголошений в міжнародний обшук. 

Источник