В Україні створили сайт з мінної безпеки для дітей та батьків

В Україні створили сайт з мінної безпеки для дітей та батьків

В Україні з метою зменшення ризиків поранення чи загибелі юних українців від вибухонебезпечних предметів запустили вебсайт “Все про мінну безпеку” для батьків, вчителів та дітей. Такий застосунок необхідний у зв’язку з тим, що наша країна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні пресслужби ГУ ДСНС України.

 

Згідно з повідомленням, моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та вибухонебезпечні предмети спричинили 75 жертв серед дітей у період з 24 лютого 2022 року по 15 лютого 2023 року. 

Слідкуйте за “КиївВладою”

Щоб зменшити ризики поранення чи загибелі дітей, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Міністерством внутрішніх справ України запустили вебсайт “Все про мінну безпеку” для батьків, вчителів та дітей.

Зазначається, що ресурс містить чотири розділи:

 • для батьків

 • вчителів

 • підлітків

 • дітей

 • У кожному з них викладено адаптовану відповідно до віку інформацію про різновиди мін та правила поводження з ними.

  За даними ДСНС, станом на 17 лютого 2023 року в Україні залишалося близько 174 000 кв.км потенційно забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами територій. Фахівці повідомляють про випадки мінування дитячих іграшок та інших предметів, які привертають увагу малюків, а відтак становлять велику загрозу для їхнього життя та здоровʼя.

  “30% нашої держави забруднені. Йдеться про сотні тисяч різного вибухонебезпечного заліза. Діти є особливою групою ризику, адже їхня цікавість чи неуважність можуть коштувати їм життя. Тому зараз надзвичайно важливо навчати дітей та їхніх батьків правил мінної безпеки”, – резюмували в ДСНС.

  Нагадаємо, станом на початок лютого 2023 року на Київщині було знешкоджено понад 77 тисяч вибухонебезпечних предметів. Роботи з розмінування тривають. Жителів області закликають бути обережними та пильними. Міни та інші вибухонебезпечні предмети можуть бути: у покинутих будинках, на вулицях, на дитячих майданчиках, у полях, лісах, на узбіччях доріг тощо.

  Источник