В Україні подорожчає один з найнеобхідніших продуктів » | Экономика

Витрати на вирощування цукрових буряків протягом 2022 року збільшаться на 44%. Це може призвести до скорочення посівних площ та дефіциту цукру на внутрішньому ринку. Такий прогноз озвучила асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

У 2021 році Україна вперше була змушена імпортувати сирець цукрової тростини для забезпечення внутрішнього попиту на цукрі. Порівняно з початком 2000-х років посівні площі під цукровим буряком скоротилися майже вчетверо.

Аграрії відзначають також стрімке зростання вартості ресурсів: добрив, палива та інших складових собівартості.

«Таким чином, за попередніми оцінками собівартість виробництва буряків у 2021/22 меркетинговому році зросте на 44% порівняно з попереднім періодом», — заявили в УКАБ.

В результаті напередодні нової посівної кампанії фермери стали відмовлятися сіяти буряк і хочуть переорієнтувати виробництво на кукурудзу, соняшник та інші культури, які мають підвищений попит на світовому ринку.

На думку експертів, фермерам потрібен стимул, щоб бути зацікавленим у подальшому вирощуванні цукрових буряків.

«Додаткова підтримка у 5000 грн/га для посівів до 500 га дозволить зупинити скорочення посівних площ під цукровим буряком, забезпечити цукрові заводи сировиною цього року та уникнути дефіциту цього стратегічного продукту на українському ринку цього року», — стверджують в УКАБ.

Нагадаємо, в Україні на початку 2022 року різко подорожчала цибуля — середня споживча ціна на ріпчасту цибулю зросла на 72%. А через прискорення інфляції лише за січень овочі подорожчали на одразу на 20,5%.

Источник