В Раді заявили, що надходження в Пенсійний фонд менше запланованого

Фото: Кореспондент.net Данило Гетманцев нагадав, що держава є найбільшим платником ЄСВ

Данило Гетманцев заявив, що план надходжень від ЄСВ не виконано, проте це не вплинуло на індексацію в березні.

Надходження до Пенсійного фонду України (ПФУ) за підсумками січня-лютого становили 127,2 млрд грн,  що на 5% (на 5,7 млрд грн) більше, ніж за аналогічний період минулого року, але менше плану. Про це в понеділок, 18 березня, заявив на своєму Telegram-каналі голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Він додав, що план надходжень від ЄСВ, що є головною статтею доходів ПФУ, не виконано за вказаний період:

  • у частині ЄСВ, що розподіляється на пенсійне страхування – на 9,9% (недобір 7,6 млрд грн);
  • у частині ЄСВ, що розподіляється на соціальне страхування у зв’язку із втратою працездатності – на 15,3% (недобір 0,9 млрд грн).

Він стверджує, що це «це пов’язано з меншими видатками бюджету на оплату праці у січні — лютому через необхідність економії в умовах недонадходження зовнішнього фінансування бюджету».

Посадовець нагадав, що держава є найбільшим платником ЄСВ, у тому числі із зарплат бюджетників і грошового забезпечення військовослужбовців.

Голова Комітету додав, що з тих же причин трансферт з державного бюджету Пенсійному фонду в січні-лютому був меншим на 7,2% (на 3 млрд грн), ніж торік.

«У березні-квітні ситуація із бюджетними видатками на оплату працю і пенсійне забезпечення вирівняється, що підтримає доходи ПФУ», – запевнив депутат.

Просідання доходів Пенсійного фонду на початку року не вплинуло не індексацію пенсій на 8% з 1 березня цього року: оновлені пенсії для 10 млн українських пенсіонерів за березень будуть виплачені вчасно і в повному обсязі, додав Гетманцев.

Нагадаємо, що за  в Мінсоцполітики висловлювали побоювання, що в разі відсутності міжнародної фінансової допомоги індексація пенсій у 2024 році може не відбутися. Разом з тим прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що уряд забезпечить своєчасну виплату пенсій і допомог у нинішньому році.

Источник