В Брюсселі на знак солідарності з Україною підсвітять кольорами українського прапора будівлі головних інституцій ЄС

В Брюсселі на знак солідарності з Україною підсвітять кольорами українського прапора будівлі головних інституцій ЄС

До річниці повномасштабного російського вторгнення у Брюсселі (Королівство Бельгія) відбудеться низка культурних заходів. Зокрема, завтра, 23 лютого, будівлі головних інституцій ЄС підсвітять кольорами українського прапора.

Про це дізналась з повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА).

 

Згідно з повідомленням, о 19:00 23 лютого, у Брюсселі підсвітять кольорами українського прапора будівлі інституцій ЄС: Європейської Ради, Єврокомісії, Європарламенту та Європейської служби зовнішньої дії та безпеки.

24 лютого о 13:00 на площі біля Європарламенту відбудеться громадська акція солідарності з Україною.

Крім того, на різних локаціях відбуватимуться мистецькі заходи та громадські заходи:

 • Об 11:00 інавгурація проекту “Стіна” (за адресою Rue Haute, 290). Спільне створення муралу 2 українських художників (Мішель та Ніколь Фельдман) та бельгійської художниці (Терези) на стіні будівлі в Брюсселі. Ця фреска є частиною численних акцій солідарності у кількох великих європейських містах.

 • О 13:15 виставка живопису: Буча. Звірства російської агресії (за адресою Place du Luxembourg, 1050). На виставці представлять вибрані малюнки українських дітей, біженців війни, які разом зі своїми матерями покинули Україну після 24 лютого 2022 року.

 • О 15:00 пам’ятна акція та дискусія з громадянами (Rue de la Loi 5, 1000).

 • О 16:00 відкриття виставки українських дитячих малюнків “Мрію” (Rue de la Loi 200, 1000).

 • О 17:00 молитва за припинення російської агресії проти України, за справедливий мир в Україні та в усьому світі (Pl. Sainte-Gudule, 1000)

 • З 19:00 до 21:00 підсвічування кольорами українського прапора будівель на площі Grand-Place та Gallerie Royale Saint-Hubert.

 • У КМДА нагадали, що після повномасштабного російського вторгнення Бельгія стала одним з центрів допомоги українським біженцям, а муніципалітет Брюсселя активно підтримує Київ.

  У травні 2022 року мер Брюсселя Філіп Клоз відвідав українську столицю на запрошення мера Києва Віталія Кличка. У результаті співпраці лікарні Києва отримали найсучасніше обладнання для лікування військових.

  Крім того, мерія Брюсселя прийняла Київський Інвестиційний Форум-2022, метою проведення якого був пошук партнерів для відбудови Києва і прилеглих міст, які постраждали від російської агресії.

  Зазначається, що цьогоріч Філіп Клоз і його команда продовжує роботу на підтримку України, збираючи кошти на медичне обладнання для лікування українських військових, надсилаючи генератори, приймаючи біженців з України.

  Нагадаємо, 10 лютого 2023 року Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Королем Бельгії Філіпом I у Брюселі. Зеленський подякував Філіпу, уряду Бельгії та всьому бельгійському народові за підтримку Україні, яка надається з перших днів повномасштабного вторгнення. 

  Источник