Трипільська ТЕС та Український водоканал погрузли у боргах

Трипільська ТЕС та Український водоканал погрузли у боргах

Українська громада 18 липня провела робочу зустріч з керівництвом місцевого водоканалу та Трипільської ТЕС щодо фінансового забезпечення підприємств. Через збройну агресію рф в обох установ накопичились борги, тож постало питання їхньої реструктуризації. Тема дня – і питання підготовки до нового опалювального сезону. 

Про це дізналася із повідомлення голови Української міської ради Олександра Туренка у Facebook.

 

Трипільська ТЕС та Український водоканал погрузли у боргах

“Два підприємства, функціонування яких для нашої громади мають важливе стратегічне значення, опинилися у непростій фінансовій ситуації. Через збройну агресію рф у Трипільської ТЕС накопичились борги перед працівниками станції та Українським водопровідно-каналізаційним підприємством. А у “Водоканалу”, зі свого боку, перед електропостачальною компанією. Звичайно, якщо від міської ради щось залежить – ми готові підставити плече, аби знайти вихід з непростої ситуації”, – розповів Олександр Туренко.

За його словами, було досягнуте позитивне зрушення у питанні сплати заборгованості ПАТ “Центеренерго” перед водопровідно-каналізаційним підприємством. 

“Готується угода про реструктуризацію існуючої заборгованості, відповідно до затвердженого графіку. Стовідсотково це не вирішить фінансові проблеми підприємства, але значно полегшить його нинішнє становище”, – сказав він.

І додав, що під час зустрічі обговорили з представниками обох установ і підготовку до опалювального сезону,  а також організації на території точок обігріву.

Крім того, піднімалося і питання щодо передачі на баланс громади будівель і споруд, які нині перебувають у підпорядкуванні Трипільської ТЕС. 

“…ми не приймемо на баланс майно, яке зможе стати своєрідним “якорем” на спині місцевого бюджету. З цією метою запропонував створити комісію з представників Трипільської ТЕС та міської ради, яка найближчим часом розпочне роботу з вивчення стану таких об’єктів”, – наголосив очільник громади. 

Нагадаємо, що Українська міська громада Київщини підписала з Лисичанською меморандум про співпрацю. Серед важливих пунктів Меморандуму —  планування та реалізація проєктів щодо забезпечення тимчасовим житлом впо та людей, які постраждали внаслідок російського вторгнення, релокації бізнесу, розширення мережі волонтерських центрів тощо.

Источник