Торгував автомобілями, ввезеними для ЗСУ – на Житомирщині викрито керівника благодійного фонду | Кримінальні новини

28.04.2024 14:31

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури керівнику благодійного фонду повідомлено про підозру у незаконному використанні з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, вчиненому у період воєнного стану.

Розслідуванням встановлено, що 54-річний керівник благодійного фонду з Попільнянської територіальної громади продавав автомобілі, ввезені з-за кордону як гуманітарна допомога.

Підозрюваний, а також інші особи (наразі встановлюються) при перетині кордону України розмитнювали автівки на пільгових умовах як благодійну допомогу для ЗСУ. 

В офіційних документах отримувачем іномарок зазначали благодійний фонд. Однак замість відправки захисникам автівки продавали за комерційною вартістю. Оскільки це здійснювалося неодноразово, інформація про продаж керівником благодійного фонду таких автівок вільно поширювалася у громаді.

«Благодійника» викрили після одержання ним 25,5 тис доларів США за продаж двох бусів та двох джипів. Кошти і транспорт вилучено. Особу затримано у порядку ст. 208 КПК України.

Також під час обшуку в офісі підозрюваного вилучено понад 300 тис грн у різних національних валютах, митну документацію на продані автівки, печатки, бланки актів прийому-передачі товару як гуманітарної допомоги, інші офіційні документи, транспортний засіб.

За матеріалами Житомирської обласної прокуратури 

Источник