Стратегія Рулетки

Якщо ви знайомі з правилами рулетки та знаєте, як у неї грати, ви можете спробувати одну чи декілька стратегій, щоб підвищити свої шанси або краще організувати гру. Але перш ніж ви дізнаєтеся про стратегії рулетки, майте на увазі, що рулетка — це гра чистої удачі, а не навичок, і що стратегії — це лише вибір ставок і не відображає оптимальної гри, якої немає в рулетці.

У цьому посібнику ви прочитаєте, що таке стратегія рулетки, які типи стратегій існують, чого ви можете від них очікувати та як змінюються параметри вашої гри за допомогою цих стратегій.

Що таке стратегія рулетки

Загалом, стратегія ставок — це спосіб гри (в один або кілька раундів), спрямований на отримання переваги (над будинком або суперниками), яку неможливо отримати шляхом випадкової гри. Ця перевага може бути пов’язана з грошовими факторами (виграшами, програшами, банкролом, відсотками виграшів) або просто з ігровим комфортом гравця та іншими особистими критеріями, якими він може керуватися у своїй грі. Тому стратегії можуть бути суб’єктивними та об’єктивними. Серед об’єктивних стратегій оптимальна стратегія – це математично розроблена стратегія, яка теоретично гарантує статистичну перевагу, яку не можуть забезпечити інші типи стратегій. Ця теоретична перевага пов’язана з підвищенням шансів на виграш та/або очікуваних ставок у короткостроковій, середньостроковій або довгостроковій перспективі.

Не для всіх азартних ігор можна розробити оптимальну стратегію, і рулетка є такою грою. І все ж існують об’єктивні стратегії гри в рулетку. Ці стратегії можуть збільшити ваші шанси на виграш у рулетку, обмежити марнотратство вашого банкролу та загалом краще організувати вашу гру в кількох аспектах, що безпосередньо впливає на грошові фактори.

Кожна стратегія рулетки – це спосіб робити ставки в один або кілька раундів, включаючи вибір ставок; це все про ставки в рулетку. Немає інших стратегічних дій, які ми могли б зробити в рулетці. Найважливішою частиною стратегії рулетки є вибір: вибір типів ставок, ставок і навіть вибір моменту припинення гри.

Існує два основних типи об’єктивних стратегій ставок у рулетці: розміщення ставок з високим покриттям та використання прогресивних систем ставок. Перший тип стратегії застосовується до ставок в одному раунді (грі або обертанні), використовуючи переваги статичних (фіксованих) ставок, які пропонує рулетка у своїх правилах. Другий тип передбачає ставку, що розвивається, на кілька раундів, при якій ставка в наступному раунді змінюється (по типу або ставці або і тому, і іншому) в залежності від результату ставки в попередньому обертанні.

Перш ніж говорити про кожну з цих стратегій, давайте спочатку ознайомимося з основними статистичними концепціями гри в рулетку.

Шанси, очікувана вартість і переваги будинок у рулетку

Ви можете використовувати «коефіцієнти виграшу» у двох значеннях. Перше — «коефіцієнти виплат», що означає множник або відсоток, який застосовується до ставки виграшної ставки для визначення виплати. У рулетці кожна проста ставка (внутрішня чи зовнішня) має свій коефіцієнт виплати відповідно до правил гри. Наприклад, роздільна ставка має ймовірність виплати 17:1, що означає, що якщо ви виграєте таку ставку, ваша ставка множиться на 17, щоб визначити вашу виплату.

Інше значення «ймовірності» — це ймовірність того, що дана подія відбудеться, виміряна доказами на користь цього, відносно повного діапазону можливостей. Математично це описується поняттям ймовірності, або, на азартному жаргоні, «справжні шанси». Імовірність — це складне поняття, але рулетка — це гра, де ймовірність будь-якої події може бути легко розрахована будь-ким без будь-яких спеціальних математичних прийомів:

Імовірність події в рулетці — це відношення кількості чисел рулетки, які сприяють цій події, до загальної кількості чисел рулетки.

Наприклад:

  • Імовірність появи числа 5 в європейській рулетці становить 1/37 = 2,70%, тому що одне число з 37 є сприятливим для цієї події.
  • Імовірність появи червоного числа в американській рулетці становить 18/38 = 47,36%, тому що 18 із 38 червоних чисел є сприятливими для цієї події.
  • Якщо ви робите комбіновану ставку, що складається зі ставки Split на числа 10 і 11 і ставки Red, у європейській рулетці ймовірність виграшу цієї ставки становитиме 20/37 = 54,05%, оскільки є 2 + 18 = 20 чисел є сприятливими. для цієї події, з 37.

Ще одна статистична концепція, важлива в азартних іграх, а отже, і в рулетці, — очікувана вартість (або очікування) ставки. Він використовує ймовірність і ймовірність виплат.

Очікувана вартість ставки (EV) визначається наступним чином:

EV = (ймовірність виграшу) × (виплата, якщо ви виграєте) + (ймовірність програшу) × (програш, якщо ви програєте)

Наприклад:

  • Ставка в колонці зі ставкою 37 гривень в європейській рулетці має очікування 12/37 х 74 гривень – 25/37 х 37 гривень = -1 гривня.
  • Результат у попередньому прикладі також можна виразити як співвідношення (відсоток) початкової ставки: -1 гривня дорівнює -1% від ₴37.
  • Тоді ми можемо виразити EV у відсотках без валюти: EV(%) = -1%. Цей результат виглядає наступним чином: за цією ставкою очікується, що ви втратите в середньому 1% ставки, або 1 гривня за кожні поставлені 37 гривень у довгостроковій перспективі.

Термін «середнє» означає середнє статистичне, а не середнє арифметичне. У контексті азартних ігор це передбачає відкриту (дуже тривалу) гру. Отже, цей результат не означає, що ви програєте цей відсоток у наступній грі чи в наступних 10, чи 100 іграх, але чим довше ви граєте, тим більше ваші сукупні втрати наближаються до цього відсотка.

Якби ми обчислили EV для будь-якої іншої базової ставки (стрит, спліт, стріт, колір тощо) у європейській рулетці, ми б виявили те саме -1%. Це пояснюється тим, що графік виплат у рулетку розроблено таким чином, що очікуване значення є однаковим для всіх статичних ставок. В американській рулетці EV кожної ставки становить приблизно -5,26%.

Перевага будинку визначається як протилежність (зі знаком мінус або плюс) очікуваному значенню та відображає суму прибутку, яку будинок отримує від ставок гравців у довгостроковій перспективі. Позитивна перевага будинку означає для казино, що вони не будуть зруйновані в довгостроковій перспективі, незалежно від ставок і стратегій гравців.

Перевага дому в європейській або французькій рулетці становить 2,70%. Винятком є ​​ставки на рівну суму (коефіцієнт виплати 1:1) із правилами La Partage та En Prison у французькій рулетці, для яких перевага дома становить 1,35% замість 2,70%. Перевага дому в американській рулетці становить 5,26%. Лише за одне додаткове число (подвійний нуль) перевага в американській рулетці майже подвоюється порівняно з європейською рулеткою.

Тому негайною стратегічною рекомендацією для гравців, які довго грають у рулетку, є грати в європейську рулетку замість американської. Довгостроковим гравцям, які роблять переважно ставки на рівні гроші, рекомендується грати у французьку рулетку за правилами La Partage та En Prison.

Імовірність, шанси на виплату та очікуване значення – не єдині математичні параметри ставки в рулетку. Існують також фінансові показники, а саме можливий прибуток і норма прибутку.

Можливий виграш — це ставка ставки, помножена на ймовірність виплати. Відсоток виграшу — це співвідношення між можливим виграшем і ставкою. Такі фінансові показники стосуються всіх можливих ставок, включаючи комбіновані ставки.

Приклади:

  • Ставка на вулицю зі ставкою 185 гривень має можливий прибуток 185 гривень на 11 = 2035 гривень. Відсоток виграшу становить ₴2035/₴185 = 11 = 1100%. (Для будь-якої простої ставки відсоток виграшу дорівнює ймовірності виплати).
  • Для комбінованої ставки, яка складається з десяти ставок Straight-up на червоні числа, кожна зі ставкою ₴37, і ставки на чорних зі ставкою ₴370, можливі виграші залежать від результату обертання таким чином:
  • Якщо з’являється червоне число, гравець виграє 1295 гривень і програє 370 гривень, таким чином він отримує прибуток у 925 гривень.
  • Якщо з’являється чорна цифра, гравець виграє 370 гривень і програє 370 гривень, тому прибуток дорівнює нулю.
  • Якщо трапляється зеро або подвійний зеро, гравець програє обидві ставки та має втрату 740 гривень.
  • Відсоток виграшу становить ₴925/₴740 = 1,25 = 125%, якщо з’являється червоне число.

Відсоток виграшу має значення лише в тому випадку, якщо гравець отримує такий прибуток, але потенційний програш також слід брати до уваги. Найбільш релевантним середнім для виграшів є статистичне, а саме очікуване значення, яке залишається -2,70% або -5,26% для двох популярних версій рулетки.

При розробці об’єктивних стратегій в рулетці враховуються всі математичні параметри ставки в рулетку, включаючи фінансові.

Ставки з великим покриттям

Обкладинка ставки — це набір чисел рулетки, на які ця ставка розміщена на столі ставок. Наприклад, обкладинка ставки на першу дюжину – це набір {1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12}, що складається з 12 чисел, тобто довжина обкладинки називається.

Покриття ставки Street на 19, 20, 21 — це сет, довжина якого становить 3 числа.

Якщо говорити про комбіновані ставки, то їх покриття — це об’єднання всіх наборів, які забезпечують покриття для складових ставок.

Наприклад:

Комбінована ставка, що складається з кутової ставки на 14, 15, 17 і 18 і червоної ставки, має покриття {1, 3, 5, 7, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 30, 32, 34, 36}, довжиною 20.

Попри те, що червона ставка робиться на 18 номерів, а кутова ставка — на 4 числа, комбіноване покриття враховує не 18 + 4 = 22 числа, а 20, тому що числа 14 і 18 з’являються в кожному обкладинці, і їх потрібно зробити один раз, не двічі.

Ставка в нашому прикладі — це те, що ми називаємо «високою ставкою на покриття» лише тому, що довжина покриття перевищує 18, що становить трохи більш ніж половина чисел у рулетці.

Проти хаотичного розширення покриття

Ви можете легко побачити, що шанси виграти ставку в рулетку є відношенням довжини обкладинки до загальної кількості чисел (37 або 38). Тому ймовірність виграшу зростає пропорційно до тривалості загального покриття ставки. Це означає, що якщо ми хочемо збільшити шанси на виграш, ми можемо зробити це, збільшивши покриття ставки. Цей принцип мотивує стратегію ставок, засновану на ставках з високим покриттям, але свобода розподілу фішок на рулетковому столі насправді не єдиний фактор, що стимулює такі стратегії. Розміщення ставок на столі не повинно бути хаотичним, принаймні тому, що наша ставка може зіткнутися з так званою протилежною ставкою, тобто ставкою, яка завжди призводить до програшу або відсутності виграшу, незалежно від результату обертання.

Наприклад:

Комбінована ставка, що складається з 18 ставок Straight-up на червоні числа зі ставкою ₴37 і ставки на чорні зі ставкою ₴666, є суперечливою, оскільки:

  • Якщо ви робите ставку Straight-up, ви виграєте ₴1295 і програєте ₴629 + ₴666 = ₴1295. Це означає нульовий прибуток.
  • Якщо ви виграєте ставку на чорних, ви виграєте ₴666 і програєте 666 гривень, що знову означає нульовий прибуток.
  • Якщо з’явиться 0 або 00, ви програєте всі ставки, тобто втратите ₴1295.

Хоча ця ставка має величезну ймовірність виграшу (це означає, що принаймні одна зі складових ставок буде виграна), а саме 1332/1369 = 97,30% або 1332/1369 = 94,74%, немає жодних раціональних причин робити цю ставку, оскільки прибуток не може бути отриманий.

Тому обов’язковою умовою при виборі ставок із високим покриттям є перевірка того, що ставка не є суперечливою. Це припускає, що ви виконуєте фінансові розрахунки, як ми це робили в прикладі вище. Такий базовий розрахунок доступний кожному, а також рекомендований для оцінки ставки разом зі статистичними параметрами, тому ви повинні робити це для кожної комбінованої ставки, яку ви збираєтеся зробити.

Збільшення шансів на перемогу є основною мотивацією для стратегії ставок, заснованої на ставках з високим покриттям. Однак ймовірність виграшу — не єдиний критерій вибору ставки з високим покриттям. Якби це було так, рулетка була б «раєм» азартних ігор із шансами на виграш понад 90% (чого не пропонують інші ігри казино).

Фактом є те, що чим вища ймовірність виграшу, тим менший відсоток виграшу та/або вищий можливий програш ставки. Ці фінансові параметри врівноважують шанси на виграш, і завжди існує баланс між усіма математичними параметрами ставки в рулетку. Причина цього полягає в тому, що очікуване значення (а також перевага будинку) кожної ставки має бути постійним у рулетці (-1% або -5,26% і навпаки для переваги будинку, для двох популярних версій рулетки).

Існує багато несуперечливих ставок з високим рівнем покриття, і кожна має свої параметри. Вибираючи один, ми повинні знати про його параметри, щоб побачити, наскільки вони збалансовані, щоб вони відповідали нашим ігровим критеріям і цілям.

Наприклад, гравці з невеликим банкролом можуть почати робити ставки з високою ймовірністю виграшу, незалежно від відсотка виграшу, щоб консолідувати свій банкрол перед тим, як робити інші ставки; їм також слід уникати ставок із високим можливим програшем. Гравці, які планують грати в короткостроковій перспективі, можуть вибрати ті самі типи ставок із високим покриттям, тоді як гравці, які планують грати в середньостроковій або довгостроковій перспективі, можуть більше схилити баланс до вищих відсотків виграшів.

Немає оптимального рецепта для гри зі ставками з високим покриттям, але друга вимога до такої стратегії полягає в тому, щоб знати математичні параметри ставок, що розглядаються.

Широке охоплення категорій ставок

Найвідоміші категорії ставок з високим покриттям, які варто протестувати, це:

1) Ставка на колір і пряма ставка на числа протилежного кольору

2) Високі/низькі ставки та прямі ставки на протилежні числа

3) Ставки на парні/непарні та прямі ставки на протилежні парні числа

4) Колірна ставка та роздільна ставка на числа протилежного кольору

5) Висока/низька ставка та розділені ставки на числа протилежного розміру

6) Ставки на парні/непарні та розділені ставки на протилежні парні числа

7) Ставки в стовпчик і прямі ставки на числа поза цим стовпцем

8) Ставки на дюжину та прямі ставки на числа поза межами дюжини

9) Ставки на вулицю з переважаючим кольором і ставка на колір, протилежний переважаючому кольору

Цей тип ставок є результатом спостереження, що кожна вулиця містить два числа одного кольору. З усіх 12 вулиць 6 містять по дві червоні цифри, а інші – дві чорні.

10) Ставки на лінії з переважаючим кольором і ставки на колір, протилежний домінуючому кольору

Цей тип ставок є результатом спостереження, що існує ряд ліній із чотирма чорними числами та двома червоними номерами в кожній. Потім ми поєднуємо ставки на ці лінії зі ставкою на червоний колір, щоб збільшити покриття.

11) Ставки на кути з переважаючим кольором і ставки на колір, протилежний домінуючому кольору

Цей тип ставок є результатом спостереження, що є кілька кутів (квадратів), кожен з яких з’єднує три чорні числа та одне червоне число.

12) Ставка на перший або третій стовпчик і на чорний колір

13) Ставка на перший і третій стовпчики та на чорний колір

14) Ставка на другий стовпчик і на червоний колір

Останні три типи ставок є результатом спостереження, що перший і третій стовпці містять найбільше червоних чисел.

15) Ставка на дюжину та дві кутові ставки, що не перекриваються, поза цією дюжиною (класична ставка Романоскі)

У наведених вище коротких описах не згадуються ставки, а лише розміщення ставок. Кожна категорія ставок з високим рівнем покриття розбивається на кілька підкатегорій і конкретних ставок залежно від конкретних обраних параметрів, тому кожна конкретна ставка має власну математику.

Наприклад, у категорії 1) наступні параметри описують кожну ставку: n – кількість ставок Straight-up, c – співвідношення між ставкою Color ставки та ставки Straight-up ставки (припускаючи, що ставка кожна з цих останніх ставок однакова).

Умова позитивного виграшу під час виграшу кольорової або прямої ставки: n < c < 36 – n

Загальні шанси на виграш P = (18 + n)/38 або P = (18 + n)/37 залежно від версії рулетки. Імовірність програшу P = (20 – n)/38 або P = (19 – n)/37 відповідно. Відсоток виграшу становить c – n для кольорової ставки та 36 – n – c для прямої ставки. Можливий програш у c + n разів перевищує ставку за прямою ставкою.

Кожен вибір параметрів n і c визначає конкретну ставку в категорії 1) та її статистичні та фінансові параметри, і цей принцип застосовується до кожної категорії.

Хоча на шанси виграшу можна вплинути за допомогою вибору параметрів, очікуване значення та перевага будинку для кожної ставки з високим покриттям залишаються незмінними та не можуть бути змінені на статичних ставках.

Те, що характеризує склад вищезазначених ставок з високим рівнем покриття, є взаємодоповнюваністю та ексклюзивністю – атрибути складових простих ставок є взаємодоповнювальними (червоний-чорний, парний-непарний, високий-низький, всередині-зовні зони), а числа в їхньому покритті не перекриваються. Останнє є третьою вимогою для статичних ставок, незалежно від типу обраної ставки:

Не вибирайте ставки з покриттям, що перекривається.

Візьмемо, наприклад, комбіновану ставку, що складається зі ставки на першу колонку та кутової ставки на 7, 8, 10 і 11. Покриття перекриває числа 7 і 10. Перше, що слід зазначити, це те, що наявність цих двох чисел в обох ставках зменшує шанси на виграш для такої комбінованої ставки (стовпчик і кут), у тому сенсі, що якщо ви виберете дві ставки, які є взаємовиключними, шанси на виграш зростуть на 2/37 або 2/38 для тих самих інвестицій. Ідеальний результат для цієї ставки, знайти 7 або 10 (що призводить до найбільшого можливого виграшу), має низьку ймовірність, і якщо є така висока впевненість у появі одного з цих двох чисел, гравець може зробити окрему ставку на них у вигляді ставки Split або Double Straight-up, виключаючи їх з однієї з початкових ставок (і вибираючи замість цього іншу ставку Corner). З точки зору інвестицій, розумно заощадити від інвестованої ставки на подвійне покриття 7 і 10 і натомість зробити ще одну ставку на ці заощаджені гроші.

Цей принцип застосовується до кожної комбінованої ставки:

Вибирайте комбіновані ставки так, щоб їхнє покриття утворювало розділ для складових ставок (немає чисел, які покриваються двома чи більше ставками).

Вибирайте між рівними ставками

Вимога розподілу пов’язана з четвертою вимогою до статичних ставок, яка стосується рівних ставок.

Візьмемо для прикладу такі ставки: ставку на розділення зі ставкою S і комбіновану ставку, що складається з двох ставок прямого плану, кожна з яких становить половину ставки на розділення (S/2).

Дві ставки мають однакове покриття довжини 2 і, отже, однакові шанси на виграш. Можливий виграш першої ставки дорівнює 17S, якщо виграє будь-яке з цих двох чисел, тоді як можливий виграш другої ставки становить 35 x (S/2) – (S/2) = 17S, якщо будь-яке з двох чисел потрапляє в обкладинку цієї ставки. Можлива втрата S в обох випадках.

Такі ставки з однаковим можливим виграшем (або програшем) і однаковим періодом покриття називаються еквівалентними ставками. Дві рівні ставки обов’язково мають однакову ставку (якщо ставка об’єднується, під ставкою мається на увазі сума ставок складових ставок).

Знаючи, що існують еквівалентні ставки з однаковою загальною ставкою, але різними розміщеннями або з однаковою довжиною їх покриття, але з різними частковими ставками, ми можемо запитати, чи вибір однієї ставки серед кількох еквівалентних ставок має стратегічний сенс.

Причини такого вибору пов’язані зі стилем ставок і можуть бути суб’єктивними чи об’єктивними. Наприклад, суб’єктивна причина пов’язана з тим, що числа не мають такого статусу на столі рулетки, як на колесі. Наприклад, числа 16 і 19 можуть бути покриті ставкою Split, тоді як 16 і 21 ні; єдина проста ставка, яка може покривати числа 2 і 36, — це ставка на рівність; натомість номери 2 і 3 можуть покриватися багатьма внутрішніми ставками; числа 2 і 27 не можуть бути покриті однією простою ставкою. Такі приклади свідчать про необхідність вибору між ставками, і це сходить до організації: якщо гравець хоче покрити улюблені числа з певних суб’єктивних причин за допомогою ставок певного типу та певної стратегії, він повинен вибрати між типами ставок і еквівалентом. ставки. Існують також практичні причини для такого вибору. Наприклад, гравець має обмежений час, щоб розмістити фішки перед наступним обертанням, тому маніпулювання багатьма фішками різної вартості, щоб зробити багато розміщень, може призвести до того, що не всі ставки будуть зроблені до наступного обертання. У цьому випадку рекомендується замінити ставку на ставку, яка є еквівалентною ставці та потребує меншої кількості розміщень.

Якщо вимога щодо розподілу застосована до класу еквівалентних ставок, можна вибирати зі ставок із покриттям, що не перекривається.

Четверту вимогу щодо еквівалентних ставок тепер можна сформулювати так: з кількох еквівалентних ставок виберіть одну з найменшою кількістю розміщень і покриттям, що не перекривається.

Ставки з великим покриттям є своєрідними «страховками», тому що шанс виграти в такій ставці вище, ніж у ставок з меншим покриттям, в тому числі та у простих ставок. Але безпека все одно відносна. При кожному конкретному виборі параметрів такої ставки в тій чи іншій категорії також змінюється ймовірність виграшу і можливого програшу. Чим вище покриття ставки, тим вищий шанс на виграш, але й можливий програш.

Ставки з високим рівнем покриття зазвичай рекомендуються для короткострокових і середньострокових заходів, особливо для посилення невеликих або пошкоджених банкролів. Це не ті типи ставок, які зацікавили б азартного гравця з профілем «збив і втік». У довгостроковій перспективі вибір між ставками з високим покриттям втрачає свою актуальність, оскільки постійна перевага будинку та очікуване значення утримують середній програш біля цієї межі.

Пам’ятайте про стратегічні рекомендації щодо використання статичних ставок із високим покриттям:

  • Не робіть свої ставки хаотично і перед грою дізнайтеся про статистичні та фінансові параметри ставок, які ви хочете зробити.
  • Якщо ви обираєте ставку з високим рівнем покриття, спочатку перевірте, чи ставка не суперечить, виконавши фінансову математику.
  • Виберіть ставку з високим рівнем покриття, яка найкраще відповідає вашим критеріям гри та розміру вашого банкролу.
  • Робіть лише ставки, які не збігаються за покриттям.
  • З кількох однакових ставок виберіть одну з найменшою кількістю розміщень.

Прогресивні системи ставок в рулетці

Прогресивна система ставок складається з послідовності статичних ставок, що охоплюють кілька раундів (обертань), ставки яких коригуються з кожним новим раундом залежно від результату попереднього обертання. Отже, за допомогою прогресивних ставок ви регулюєте розмір своєї ставки залежно від того, виграла чи програла ваша попередня ставка. Залежно від того, як ви робите таке коригування, система називається негативною або позитивною прогресією.

Негативна прогресія – це коли ви збільшуєте ставку, коли програєте, і/або зменшуєте її, коли виграєте.

Позитивна прогресія – це коли ви збільшуєте ставку, коли виграєте, і/або зменшуєте її, коли програєте.

Теорія негативної прогресії полягає в тому, що врешті-решт ви завжди отримуєте прибуток, і коли це станеться, усі ваші виграші перевищать ваші втрати, в результаті чого ви отримаєте прибуток.

Теорія позитивного прогресу полягає в тому, що він максимізує ваші виграші, коли ви вступаєте в переможну серію. Це також мінімізує ваші втрати, коли ви програєте, порівняно з негативним прогресом.

Прогресивні системи ставок рекомендуються для ставок на рівні гроші (червоне/чорне, високе/низьке, парне/непарне), які пропонують найвищі коефіцієнти виграшу серед простих ставок, щоб уникнути тривалих смуг програшів, які можуть виснажити ваш банкрол. Найчастіше вони використовуються в рулетці та рідше в блекджеку, але насправді вони стосуються будь-якої азартної гри.

Мартінґейл

Мартінґейл є найпопулярнішою системою негативної прогресії. Передбачається, що ставка робиться неодноразово, поки не виграє, а ставка збільшується на множник при кожному новому обертанні, якщо попередня ставка програє. Звичайний множник дорівнює 2, що означає, що ви повинні подвоїти свою ставку на кожну програшну ставку.

Наприклад:

Ви ставите ₴111 на чорних; якщо ви виграєте, ви зупиняєте або перезапускаєте систему; якщо ви програєте, зробіть таку саму ставку на чорних під час наступного обертання зі ставкою 222 гривні; якщо ви виграєте, ви зупиняєтеся або починаєте знову; якщо ви програєте, зробіть ставку на чорне зі ставкою 444 гривень і так далі. Ідея полягає в тому, щоб подвоювати вашу ставку після кожного програшу.

Математика Мартінґейла говорить, що коли серія програшів закінчується і ви виграєте свою першу ставку в серії, загальний прибуток, який ви отримуєте, дорівнює початковій ставці. Наприклад, якщо ви розпочали свою систему зі ставки в розмірі 185 гривень, виграшна перша ставка принесе вам прибуток у 185 гривень, незалежно від тривалості серії.

Це оптимістична характеристика Мартінґейла. Теоретично, якщо розглядати цю послідовність ставок як одну ставку, очікуване значення буде додатним для ставок із коефіцієнтом нижче 1/2 і виплатою 1:1, як-от ставка на колір. Здається, якщо у вас є необмежені ресурси, щоб понести програш (і якщо в казино немає ліміту ставок), ви в принципі можете заробляти гроші за допомогою таких систем азартних ігор. Але жодна з цих умов не відповідає дійсності в реальному житті, і це песимістична особливість цієї системи: втрати накопичуються в довгій серії програшів у прискореному режимі, і такі смуги можливі, навіть якщо вони мають низьку ймовірність.

Наприклад, при початковій ставці лише 111 гривень та п’яти послідовних програшах загальний програш досягає 3441 гривень. За 10 програшів поспіль він досягає 113 553 гривень.

Тому Мартінґейл є дуже ризикованим стратегічним вибором.

І навіть якщо ваш банкрол достатньо великий, щоб витримати великі втрати, пам’ятайте, що ваш загальний виграш дорівнює вашій початковій ставці. У нашому попередньому прикладі з п’ятьма послідовними програшами коефіцієнт виграшу становить лише 3,22%, тому варто розглянути варіант використання раніше програних 3441 гривень у статичних ставках.

Зворотний Мартінґейл

Ця прогресивна система передбачає подвоєння ставки після кожного виграшу, на відміну від Мартінґейла, де ви подвоюєте ставку після програшу. Якщо ви програєте, поверніться до початкової ставки та повторіть процес.

Якщо ви робите хороші виграші, ви можете вийти в будь-який момент і залишити виграш або перезапустити систему з мінімальною ставкою.

З таким описом система стає позитивною прогресивною системою.

Наприклад:

Почніть свою ставку з 74 гривні. Якщо ви виграєте, ви ставите 148 гривень, потім, якщо виграєте, 269 гривень і так далі. Ставки зростають експоненціально: 74, 148, 269, 592, 1184, 2368, 4736 і так далі. Припустимо, ви програли п’яту ставку. Тоді ви програєте свою ставку в розмірі 1184 гривень, а попередній виграш становитиме ₴74 + ₴148 + ₴269 + ₴592 = ₴111. Загалом ваш програш становить лише 74 гривні, початкова ставка.

У будь-який час, незалежно від того, наскільки довгою буде виграшна серія програшу, ваш програш буде обмежено початковою ставкою. Однак у виграшній серії виграші накопичуються в геометричній прогресії, і ви можете піти з грошима будь-коли.

Інша версія зворотної системи Мартінґейла полягає в тому, що замість подвоєння ставки ви додаєте початкову ставку кожного разу, коли виграєте. У виграшній серії виграші накопичуються в арифметичній прогресії, і коли відбувається програш, накопичені попередні виграші перевищують програш, як у Мартінґейлі.

Наприклад:

Почніть зі ставки у 74 гривні. Якщо ви виграєте, ви ставите 148 гривень, якщо знову виграєте, ви ставите 222 гривень і так далі. Ставка збільшується лінійно: 74, 148, 269, 592, 1184, 2368, 4736 і так далі. Припустимо, ви програли четверту ставку. Тоді ви програєте свою ставку в розмірі ₴296, а ваш попередній виграш становитиме ₴74 + ₴148 + ₴269 = ₴444. Загалом ви отримали 1148 гривень прибутку.

Ця лінійна версія реверсного Мартінґейла явно безпечніша за геометричну, оскільки ви отримуєте прибуток після програшу, а збитки накопичуються на нижчій передачі. Він також безпечніший, ніж класичний Мартінґейл, де втрати накопичуються так само як у геометричному зворотному Мартінґейлі. Просто подивіться на цифри: програшна серія з п’яти обертань із початковою ставкою 74 гривні призводить до сукупної втрати 2368 гривень в класичному Мартінґейлі та геометричному зворотному Мартінґейл порівняно з 1110 гривень в лінійному зворотному Мартінґейл.

Лінійний зворотний Мартінґейл також відомий як система Паролі, одна з найстаріших стратегій азартних ігор, застосовних до будь-якої азартної гри, яка, згідно з письмовими свідченнями, датується 16 століттям. Перевагою системи Paroli є те, що її легко зрозуміти та застосувати на практиці, а результати в серії втрат абсолютно однакові незалежно від того, використовуєте ви цю систему чи ні. Тому таку систему рекомендують новачкам.

Як ми бачимо, існує ризик в обох системах Мартінґейла, оскільки довгі смуги програшів поглинають банкрол в обох прогресіях. Різниця між класичним і зворотним Мартінґейлом полягає в тому, що в останньому варіанті ви повинні знати, коли зупинитися, коли виграєте, з огляду на ваш банкрол.

Ми можемо сказати, що Reverse Martingale є вибором для довгострокової перспективи, а Classic Martingale — для середньострокової перспективи, але це відносно банкролу.

Зауважте, що в обох версіях Мартінґейла необов’язково повторювати ту саму ставку знову і знову, а просто дотримуватися пари рівних грошей. Тому не важливо, щоб ви продовжували робити ставки на червоне чи чорне; ви також можете чергувати ставки, оскільки обидва мають однакову ймовірність виграшу, однакову виплату, і кожне обертання не залежить від попереднього. Ви можете взаємозамінно використовувати ставки на червоні, чорні, непарні, парні, високі та низькі ставки, оскільки Мартінґейл працює однаково з кожним варіантом. Принаймні таким чином ви не будете відчувати розчарування, якщо виникне довга смуга програшів, наприклад, червоних чисел.

Фібоначчі

Ця прогресивна система отримала свою назву від математика Фібоначчі, який побудував однойменну послідовність. Річ у тім, що послідовність починається з чисел 1, 1, а потім кожен член послідовності визначається як сума двох попередніх членів. Послідовність Фібоначчі виглядає так:

1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, …

Властивості цієї серії, здавалося, застосовуються до азартних ігор. Прогресивна система Фібоначчі працює наступним чином:

Числа в цій серії представляють ставки ставок. Як і у випадку з Мартінґейлом, ви повинні робити ставки лише на рівні гроші. Ви можете почати з будь-якого числа, але рекомендується починати з мінімального числа (1) принаймні якщо у вас ще немає солідного банкролу. Отже, ваша перша ставка дорівнює 1. Якщо ви виграєте, ви можете почати знову. Якщо ви програєте, ви змінюєте свою ставку відповідно до наступного числа в серії. З кожним програшем ви підіймаєтеся в діапазоні ставок. Якщо ви виграєте, ви повертаєтеся на два числа в серії та робите ставку з цією ставкою. Потім повторіть процес. Це негативна прогресивна система.

Наприклад:

  • Ставте 1 і програйте. Поточні втрати дорівнюють 1.
  • Ставте 1 і програйте. Поточні втрати дорівнюють 2
  • Ставте 2 і програйте. Поточні втрати дорівнюють 4.
  • Ставте 3 і програєте. Поточний збиток становить 7.
  • Ставте 5 і програйте. Поточний збиток становить 12.
  • Ставте 8 і програєте. Поточна втрата становить 20.
  • Ставте 13 і програєте. Поточний збиток становить 33.
  • Ставте 21 і вигравайте. Поточний збиток становить 12.
  • Ставте 8 і програєте. Поточна втрата становить 20.
  • Ставте 13 і вигравайте. Поточний збиток становить 7.
  • Ставте 5 і програйте. Поточний збиток становить 12.
  • Ставте 8 і вигравайте. Поточний збиток становить 4.
  • Ставте 3 і програєте. Поточні втрати дорівнюють 7
  • Ставте 5 і вигравайте. Поточні втрати дорівнюють 2.
  • Ставте 2 і вигравайте. Поточний приріст втрати дорівнює 0.
  • Ставте 1 і виграйте. Кінцевий прибуток дорівнює 1.

Зауважте, що, повторюючи алгоритм до найнижчої точки діапазону, гравець подолав смугу невдач із семи програшних ставок на початку та виграв.

Це станеться незалежно від результатів обертання та розподілу програшних і виграшних ставок протягом сеансу: під час гри за системою Фібоначчі (яка також називається системою Віттакера), якщо у вас достатньо грошей, щоб покрити кумулятивний програш, і залишаючись у грі ви отримаєте прибуток, рівний вашій початковій ставці.

Яка аргументація лежить в основі системи Фібоначчі? Навіщо скидати два числа?

У нашому попередньому прикладі зауважте, що перший виграш приніс гравцеві 21, але виграш не перевищує кумулятивного програшу, як у випадку з Мартінґейлом. Якби система починала з 8, а не з 1, дві попередні поразки дорівнювали б поточному виграшу (8 + 13 = 21, оскільки це правило серії). Таким чином, з поточним виграшем гравець покрив попередні два програші, але цього недостатньо. Інші попередні збитки також повинні бути покриті. Тому кожен наступний виграш рекурсивно повертатиме ставку на два числа в послідовності. Коли перше число досягнуто й ця ставка виграна, загальний виграш дорівнює 1, початкова ставка. Вся справа в математиці серіалу.

У цьому відношенні система Фібоначчі схожа на Мартінґейл. Однак він менш агресивний, ніж Мартінґейл, і несе в собі менший ризик: втрати накопичуються з меншим прискоренням, ніж Мартінґейл. У нашому прикладі початкова серія із семи програшів із початковою ставкою 1 призвела до сукупної втрати 33, тоді як Мартінґейл у такій серії зазнав би втрат у 2080.

Ще одна практична відмінність між цими двома системами полягає в тому, що може знадобитися багато часу, щоб повернутися до початку серії та отримати виграш, тому вам потрібно запастися терпінням, використовуючи систему Фібоначчі.

На систему Фібоначчі, як і на інші прогресивні системи, впливає довга смуга програшів. Це призводить до високого кумулятивного програшу, і, крім того, з такими смугами ви просуваєтеся вгору в серії, і тому потрібно більше часу, щоб завершити на 1.

Даламбер

Даламбер — негативна прогресивна система, також названа на честь математика. Вона дуже проста у використанні та належить до категорії безпечних прогресивних систем, але, як ми вже бачили, безпека в рулетці відносна.

У системі Даламбера ви робите ставки на рівні гроші, як і в системах вище, і обираєте одиницю для ставки (скажімо, 1 у будь-якій валюті). Правило полягає в збільшенні ставки на одиницю після кожної програної ставки та зменшенні на одну одиницю після кожної виграної ставки. Математика цієї системи говорить, що коли кількість програних ставок дорівнює кількості виграних ставок, ви отримуєте прибуток на суму, задану цим числом.

Наприклад:

Припустімо, ви починаєте зі ставки 5, а одиниця дорівнює 1:

  • Ставте 5 і програйте. Поточний збиток становить 5.
  • Ставте 6 і програйте. Поточний збиток становить 11
  • Ставте 7 і вигравайте. Поточний збиток становить 4.
  • Ставте 6 і програйте. Поточний збиток становить 10.
  • Ставте 7 і програєте. Поточний збиток становить 17.
  • Ставте 8 і вигравайте. Поточний збиток становить 9.
  • Ставте 7 і вигравайте. Поточні втрати дорівнюють 2.
  • Ставте 6 і вигравайте. Остаточна перемога 4.
  • Ви чотири рази програли та чотири рази виграли.

Фінансова арифметика наведеного вище прикладу така: 0 – 5 – 6 + 7 – 6 – 7 + 8 + 7 + 6 = 4

Математика такого виразу, в якому є однакова кількість від’ємних і додатних чисел, а абсолютна різниця між двома послідовними членами дорівнює 1, говорить про те, що результатом виразу є кількість цих від’ємних (або додатних) чисел. Це можна відразу побачити в нашому прикладі, якщо ми згрупуємо доданки так: (6 – 5) + (7 – 6) + (8 – 7) + (7 – 6) = 1 + 1 + 1 + 1 = 4. Яким би довгим не був вираз із цими властивостями, таке групування завжди можливе.

Як і у випадку з Мартінґейлом або іншими системами, той факт, що математика правильна, насправді не гарантує, що система є безпомилковою, оскільки банкрол завжди обмежений і довгі смуги програшів можливі в будь-який час.

Зрозуміло, що система Даламбера безпечніша за Мартінґейл, тому що відсоток підвищення ставки нижче. Ще одна перевага полягає в тому, що відсоток виграшів вище, ніж у Мартінґейла. У нашому прикладі інвестиція для прибутку 4 становила 52, що дає норму прибутку 7,69%. Якби ми застосували Мартінґейл і мали б серію з 7 поразок до виграшу (така ж довжина, що й серія програшів і виграшів у нашому прикладі), ми мали б коефіцієнт виграшу 1/63 = 1,58%.

«Золотим правилом» системи Даламбера є те, що якщо кількість виграшів дорівнює кількості програшів, ви завжди отримуєте прибуток. Це не виглядає малоймовірним, оскільки ймовірність виграшу рівної ставки становить майже 1/2. Проте ймовірність — це те, що «матеріалізується» лише на нескінченності, що не має нічого спільного з реальним світом азартних ігор, де можливі довгі смуги програшів будь-якої довжини.

Як система з низьким ризиком, D’Alembert підходить для низьких і середніх банкролів у середньо- та довгостроковій грі.

Лабушер

Система Лабушера не підпадає під системи негативної чи позитивної прогресії та відрізняється від попередніх систем у тому сенсі, що вона базується не на алгебраїчній чи арифметичній істині, а на персональній організації ставок у формі комбінаторної вправи. Основний принцип полягає в тому, щоб відшкодувати втрату за допомогою додаткової ставки, зберігаючи при цьому постійний цільовий прибуток. Це виглядає так:

Знову ж таки, у цій системі рекомендується використовувати лише ставки на рівні гроші. Спочатку поставте собі за мету, скільки ви хочете виграти. Скажіть, що це 10 у будь-якій валюті. Тепер розділіть це число на менші числа, які в сумі отримають це число. Для 10 варіантом ділення є 2 + 1 + 1 + 3 + 2 + 1, але ви можете вибрати будь-яке інше ділення 10.

Почніть гру, взявши крайні ліві та крайні праві числа вашої групи та додавши їх разом: 2 + 1 = 3. Це ставка вашої першої ставки. Якщо ви виграєте, ви видаляєте ці номери зі свого розділу. Залишається 1 + 1 + 3 + 2, і ви продовжуєте ту саму процедуру. Ваша наступна ставка має ставку 1 + 2 = 3. Якщо ви виграєте, ви продовжуєте так само. Якщо у вас закінчиться розділ, ви досягнете своєї мети отримати прибуток 10. Якщо ви програєте в будь-який момент, додайте програну ставку в правий кінець поточного розділу та продовжуйте процедуру. Наприклад, якщо ви програєте другу ставку 3, поточний розподіл стане 1 + 1 + 3 + 2 1 + 1 + 3 + 2 + 3, знову досягнувши цільового значення 10.

Коли розділ вичерпано, ви впевнені, що отримали свої 10 прибутків.

Тут процедура краще проілюстрована в наступній таблиці:

Загальний виграш: 10 Основне правило: якщо ви виграли, закресліть граничні числа; якщо ви програєте, збережіть їх і додайте свою втрату праворуч. Це правило забезпечує загальний прибуток, якщо кількість виграшів дорівнює кількості програшів (як у системі Даламбера), і неявно, якщо кількість виграшів перевищує кількість програшів.Як і у системах негативної прогресії, Лабушер припускає збільшення ставки, якщо ви програєте, але збільшення не є експоненціальним, як у Мартінґейла. По суті, це нова ставка, додана до серії, ставка якої включає те, що було програно за попередньою ставкою, плюс перше число в розділі.Перевагою системи Лабушера є те, що вона відстежує баланс виграшів і програшів і те, як Ви близькі до перемоги. Існують більш-менш популярні варіанти системи Лабушера. Одним із варіантів є розділення розділу: коли ви зіткнулися зі смугою програшів і ставки стають високими, ви можете розділити поточний розділ на кілька розділів із меншими номерами та слідувати за ними один за іншим. Іншим варіантом є Reverse Labouchere, де ви збільшуєте ставку, якщо виграєте: якщо ви виграєте, ви додаєте суму ставок до кінця поточного розділу; якщо ви програєте, ви стираєте номери з розділу.

Круглий Розподіл Ставка Результат Втрата прибутку
1 2 + 1 + 1 + 3 + 2 + 1 3 виграти 3
2 1 + 1 + 3 + 2 3 втрата -3
3 1 + 1 + 3 + 2 + 3 4 виграти 4
4 1 + 3 + 2 3 втрата -3
5 1 + 3 + 2 + 3 4 виграти 4
6 3+2 5 виграти 5

Банкрол менеджмент

Ваш банкрол підживлює ваші ставки в рулетку та стратегію, якої ви дотримуєтеся під час ставок. Банкрол залежить від ваших цілей у цій грі, вашої стратегії та різних особистих критеріїв і стилю гри.

Що стосується цілей, це залежить від того, чи граєте ви на великий удар, на постійні виграші чи для розваги без особливого акценту на виграних сумах. Кожна мета накладає певний розмір на ваш банкрол.

Стратегія, яку ви хочете використовувати, також вимагає, щоб ваш банкрол був достатньо великим, щоб витримати втрати під час процесу, особливо для прогресивних систем.

Що стосується особистої гри, тривалість ваших сеансів, частота гри, розмір ваших ставок, все це залежить від вашого банкролу.

  • Ніхто не може дати рецепти банкролу на основі точних розмірів, пов’язаних зі стратегіями та іншими факторами, оскільки банкрол завжди залежить від загального статку людини, а результат будь-якої стратегії та стилю гри непередбачуваний. Гравцям важливіше, ніж рецепти банкролу, усвідомлювати, що управління банкролом важливіше, ніж самі стратегії. Це пояснюється тим, що встановлення початкового банкролу та його переміщення під час ігрової сесії може зробити його придатним для використовуваної стратегії, запобігти передчасному виснаженню та тримати гравців більше в грі для досягнення своїх цілей.
  • Необхідно зберегти свій банкрол якомога безпечніше на початковому етапі налаштування, оскільки в рулетці ми ніколи не матимемо позитивного очікуваного значення в довгостроковій перспективі, незалежно від використовуваних стратегій ставок. Зі стратегічної точки зору, ви прагнете потрапити в таку позицію зі своїм банкролом, де програші не виведуть вас із гри, але при цьому дадуть собі шанс виграти трохи грошей.
  • Щоб встановити свій банкрол перед початком гри, потрібно спочатку встановити загальну суму, яку ви готові зіграти за столом рулетки. Ця сума має бути максимальною, яку ви фактично готові втратити, і не може бути змінена протягом або в кінці ігрового сеансу.
  • Далі вам потрібно налаштувати план розгортання. Це означає, що ви встановлюєте певний відсоток вашого поточного банкролу як ліміт ваших ставок у будь-який час перед спіном. Деякі кажуть, що 10% — це хороша цифра, але це не абсолютна рекомендація. Деякі можуть вибрати більше або менше, але важливіше, ніж саме число, щоб ви дотримувалися його і ніколи не збільшували його під час гри.
  • Встановлення ліміту виграшу дуже корисно. Порада полягає в тому, щоб піти, коли ви досягли цієї межі. Деякі кажуть, що хорошим лімітом може бути 30% і 50% від усього вашого банкролу, але знову ж таки, ви вирішуєте, якою буде ця цифра.
  • Встановлення ліміту втрат запобігає виснаженню банкролу та іншим подальшим проблемам. Більшість гравців встановлюють ліміт програшу від 20% до 30% свого загального банкролу за сеанс.

Більшість наведених вище порад щодо управління банкролом підпадають під більш загальні рекомендації щодо відповідального азартної гри, які застосовуються до будь-якої азартної гри. Зокрема, для рулетки важливіше, ніж самі стратегії, дотримуватись запланованого менеджменту та протистояти спокусі змінити його під час гри. Це справжній тест на майстерність гри в рулетку.

Висновок

Рулетка — це гра, у якій стратегії не можуть змінити очікуване значення ставок і перевагу будинку. Це гра, в якій неможливі оптимальні стратегії зміни цих статистичних показників на користь гравця. Проте, шанси на виграш для статичних ставок можна збільшити, зробивши ставки з високим покриттям. Ця стратегія зосереджена на безпеці як з точки зору шансів на перемогу, так і з точки зору обмеження втрат. Гравці можуть вибирати з широкого діапазону ставок із високим покриттям, кожна зі своїми статистичними та фінансовими параметрами. Бажано добре поінформувати себе про параметри та характеристики ставок, які ви хочете зробити, по-перше, щоб уникнути суперечливих ставок і марної витрати коштів, а по-друге, вибрати ставку, яка найкраще відповідає вашому банку, цілям і особистим критеріям гри. Вибір ставок із дуже високим покриттям не є абсолютним рішенням безпеки, тому що ймовірність виграшу не єдине, що має значення в рівнянні рулетки. Чим більше покриття, тим вищий можливий збиток і менший відсоток прибутку. У рулетці, як і в азартних іграх загалом, переваги переважують недоліки, що пояснюється тим, що перевага будинку залишається незмінною.

Прогресивні ставки є більш ризикованим вибором, оскільки банкрол може бути пошкоджений або вичерпаний швидше, ніж статичні ставки. Хоча математика, що лежить в основі цих систем, теоретично гарантує певний прибуток протягом досить тривалої кількості раундів, банкрол є важливим для підтримки кумулятивних програшів, і тому тривалі смуги програшів можуть зробити прогресивні системи неефективними.

Оптимістичний теоретичний «остаточний виграш» прогресивних систем компенсується песимістичними аспектами таких стратегій: обмежений банкрол і ліміти ставок у казино можуть перешкодити стратегії досягти остаточного виграшу; на щастя, коли ці виграші стаються, рівень виграшу низький, попри докладені зусилля; можливі великі втрати, які можуть накопичитися в процесі, можуть вивести вас із гри та вплинути на вас декількома способами поза межами азартних ігор.

Якщо ви подивитеся на математику прогресивних систем і на те, як вони працюють, ви можете сказати, що вони насправді зосереджені на безпеці, як і ставки з високим покриттям. Докладати стільки зусиль у гонитві за малими прибутками є ознакою захисту від ризику програшу, як не дивно, коштом іншого виду ризику, ризику банкрутства.

Стратегія в рулетці зводиться до особистого вибору та безпеки, оскільки в довгостроковій перспективі жодна стратегія теоретично не дасть вам переваги над домом; Виграш у рулетку залежить від удачі та смуг. Оскільки стратегії в рулетці розробляються з урахуванням безпеки, це свідчить про те, що гравці та експерти відчувають певний страх перед цією грою, попри те, що це єдина гра в казино, яка пропонує шанси на виграш понад 90% за певними ставками. В рулетку можна грати також в онлайн казино, наприклад, cosmolot.ua.