Столичне повітря моніторитимуть за новою програмою, — рішення Київради

Столичне повітря моніторитимуть за новою програмою, - рішення Київради

Київська міська рада (КМР) затвердила програму державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря агломерації міста Києва. Прийняття документу, як сподіваються у столичній владі, дозволить “розширити наявну мережу моніторингу атмосферного повітря”.

Про це  стало відомо з повідомлення КМР 8 грудня 2022 року.

 

Згідно повідомлення, щойно прийнятий документ стосується таких речей:

  • збирання, оброблення, збереження та проведення аналізу інформації про якість атмосферного повітря, оцінювання та прогнозування змін і ступеня небезпечності для довкілля;

  • виявлення районів/місць забруднення атмосферного повітря;

  • розроблення та впровадження місцевих планів поліпшення якості атмосферного повітря;

  • удосконалення інформування населення про якість атмосферного повітря у столиці.

  • Начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний (на фото) так прокоментував прийняття згаданої програми: вона “ передбачає поступове збільшення кількості референтних пунктів моніторингу атмосферного повітря від 5 до 17 упродовж чотирьох років. Таким чином з’явиться можливість рівномірно розподілити пункти спостережень територією всього міста та на постійній основі отримувати комплексну інформацію про стан атмосферного повітря у Києві”.

    Зараз у Києві діє мережа із 5 референтних (високоточних) пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка, які дозволяють автоматично вимірювати пил, діоксид азоту, діоксид сірки, оксид вуглецю, аміак, приземний озон, сірководень та формальдегід, а також метеорологічні показники. 

    Источник