США і Британія розслідують криптовалютні платежі РФ на $20 млрд — ЗМІ

Фото: Російські ЗМІ Tether — стейблкоїн, метою якого є підтримання вартості один до одного по відношенню до долара

Bloomberg зазначає, що платежі проходили через московську криптобіржу Garantex з використанням криптовалюти Tether.

США і Британія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад 20 мільярдів доларів, які пройшли через російську біржу. Платежі проходили через московську криптобіржу Garantex з використанням криптовалюти Tether, прив’язаної до долара. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела в четвер, 28 березня.

Ці перекази відбулися після того, як на Garantex було накладено санкції США і Великої Британії за підозрою у сприянні фінансовим злочинам і незаконним операціям у Росії.

Джерела попередили, що розслідування тривають і ще надто рано для висновків з огляду на складність і непрозорість транзакцій із криптовалютами.

Tether — стейблкоїн, метою якого є підтримання вартості один до одного по відношенню до долара. Ця криптовалюта найбільш продавана у світі, в обігу якої перебуває монета на суму понад 100 мільярдів доларів. Анонімність, швидкість і стабільність Tether зробили валюту популярною серед злочинців. Tether торік був найбільш часто використовуваним стейблкоїном для злочинної діяльності в криптовалюті.

Раніше біржа Garantex заявляла, що прагне запобігти використанню своєї платформи для незаконної діяльності та активно співпрацювала з владою Європи та США, поки на неї не було накладено санкції.

Garantex було засновано 2019 року в Естонії, хоча уряд США заявив, що більша частина її операцій зараз базується в Москві. Естонія втратила ліцензію на роботу в країні в лютому 2022 року внаслідок скоординованих зусиль разом зі США.

Міністерство фінансів США звинуватило Garantex в ігноруванні своїх зобов’язань по боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, одночасно оголосивши про власні санкції проти фірми у квітні 2022 року.

Як відомо, у січні США зробили важливий крок у легалізації Bitcoin. SEC дозволила фондам-важковаговикам галузі BlackRock, Invesco і Fidelity дрібнішим конкурентам, включаючи Valkyrie, розпочати торги. Після цього криптовалюта почала стрімко дорожчати.

Источник