Що буде з курсом долара в Україні » — новости экономики Украины | Экономика

Розпочинається період бюджетних платежів у клієнтів, що призводить до зростання пропозиції валюти на ринку та дефіциту гривні у бізнесу. Це підтримає гривню на міжбанку.

Однак, відкладений попит лише підштовхує продавців до активної подальшої гри «на підвищення». Тим більше, що всі намагання спекулятивного розгойдування котирувань знаходять швидкий відгук у поведінці великих експортерів, які не проти перед сплатою податків отримати більше гривні від покупців.

Тим більше, що частина клієнтів з тих, хто почав отримувати гроші за розрахунками «зеленої енергетики» (навіть незважаючи на скандали у цьому процесі) — також виходить на міжбанк із купівлею валюти для розрахунків зі своїми іноземними партнерами.

Крім цього, черговий аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП і фактор участі в ньому іноземців та обсяги їхніх покупок також вплинуть на поведінку ресурсного та валютного ринків 16 листопада (аукціон) та 17 листопада (погашення раніше випущених облігацій та розрахунки щодо нових покупок).

За прогнозоми, після зняття обмежень за короткими паперами — на аукціоні 16 листопада буде продано ОВДП на суму від 6,8 до 12,2 млрд гривень із прибутковістю від 10,5% до 13,30% річних, залежно від термінів розміщення облігацій, а обсяг операцій на міжбанку сьогодні становитиме близько $160−210 млн при здійсненні до 460−600 угод.

За суттєвих перекосів попиту та пропозиції — Нацбанку доведеться вживати заходів і виходити на ринок із відповідною інтервенцією. Якщо ж коливання будуть у межах 2−4 копійок на доларі — НБУ намагатиметься в ситуацію не втручатися, обмежившись у кращому випадку виходом на торги зі стандартними $5 млн.

Спекулянти сьогодні зароблятимуть по долару як у форматі «в дві сторони», так і за рахунок спроб і надалі заганяти котирування долара нагору. Крім цього, почалися нові валютні ралі по парі євро/долар (учора до вечора євро обвалився нижче за новий психологічний поріг у 1,14 долара за євро) і це дає відмінний шанс заробити на стрибках курсу євро і щодо гривні на нашому міжбанку.

Курси міжбанку будуть у межах: долар — коридор 26,25 — 26,50 грн, євро — коридор 29,85 — 30,20 грн. На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах 26,10 — 26,50 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 15−20 коп., а в касах банків до 25 коп.

Источник