Що буде з гривнею в короткостроковій перспективі » | Экономика

Якщо дивитися стратегічно, то не потрібно розраховувати на глобальне зміцнення позицій гривні до рівня осені минулого року, оскільки Нацбанк фактично щодня поки що викуповує надлишок пропозиції на торгах. І продовжить це робити й надалі — йому треба збільшувати резерви для поповнення січневих втрат ЗВР.

А це означає, що особливого перевищення пропозиції валюти на міжбанку незабаром не буде і просідання котирувань поступово закінчиться. Певне ситуативне невелике просідання курсу ще можливе, але ми не впевнені, що воно буде особливо суттєвим.

Крім цього, не слід забувати, що після періоду бюджетних платежів у клієнтів настане час виплат відшкодувань ПДВ, що вже спрацює проти гривні.

В результаті, на міжбанківському валютному ринку знову спостерігаються різкі коливання і зміна тренду.

Під тиском зростаючої пропозиції від продавців валюти котирування безготівкового долара опустилися до 27,90 гривень на купівлі та 27,925 гривень на продажу. Ці ціни здалися привабливими для спекулянтів: вони почали купувати валюту, фіксуючи прибуток від продажів минулого тижня, і цим спровокували зростання попиту. Їхні дії спонукали до покупок й імпортерів, які сподівалися на продовження зміцнення гривні. В результаті долар знову повернувся до позначки 28 гривень, а кілька угод пройшли навіть дорожче.

Миттєво відреагував на те, що відбувається на міжбанку і готівковий валютний ринок. Вранці оптові обмінники розпочали продаж готівкового «американця» по 27,92-27,93 гривень, але вже до обіду цінник підняли до 28,02-28,04 гривень. Втім, як прокоментували ситуацію представники великої мережі обмінних пунктів, ««попит не зріс. Просто переставили цифри за міжбанком»». Вже кілька днів фіксується зниження інтересу до покупок готівкової валюти, викликане зміцненням гривні.

Источник