СБУ заблокувала дві вебкамери, які 2 січня “засвітили” роботу ППО у столиці

СБУ заблокувала дві вебкамери, які 2 січня “засвітили” роботу ППО у столиці

Служба безпеки України (СБУ) встановила адреси і демонтувала вебкамери, які були зламані російськими спецслужбами і транслювали роботу протиповітряної оборони (ППО) і локації критичної інфраструктури Києва під час повітряної атаки РФ 2 січня 2024 року.

Про це  дізналася з повідомлення СБУ.

 

«Йдеться про дві роботизовані онлайн-камери зовнішнього спостереження, які були зламані російськими спецслужбами, щоб шпигувати за Силами оборони в столиці», – сказано в повідомленні.

За даними кіберфахівців СБУ, один із пристроїв був розташований на балконі багатоквартирного будинку і використовувався місцевим об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для моніторингу прибудинкової території.

«Однак унаслідок хакерського зламу агресор отримав віддалений доступ до управління цією вебкамерою. Проникнувши до її налаштувань, спецслужби рф змінювали кут огляду та під’єднали її до стримінгової платформи в YouTube», а отже окупанти приховано фіксували всю візуальну інформацію в діапазоні роботи камери.

Інший пристрій зовнішнього спостереження заблоковано в одному з житлових комплексів Києва (мешканці використовували його для нагляду за прибудинковим паркінгом). Кіберфахівці СБУ встановили, що цією вебкамерою ворог віддалено керував для прихованої фіксації прилеглої території, включно з об’єктами критичної інфраструктури.

«За наявною інформацією, за допомогою цих камер агресор збирав дані для підготовки та коригування ударів по Києву», – наголошують у спецслужбі.

СБУ інформує, що загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії кіберфахівці СБУ заблокували роботу близько 10 тис. IP-камер, які ворог міг використовувати для коригування ракетних обстрілів по Україні.

СБУ вкотре закликала власників вуличних вебкамер припинити онлайн-трансляції зі своїх пристроїв, а громадян – повідомляти про виявлені стрими з таких камер на офіційний чатбот СБУ.

Источник