СБУ викрила схеми ухилення українців від призову на Київщині та ще у двох областях

СБУ викрила схеми ухилення українців від призову на Київщині та ще у двох областях

Служба безпеки України (СБУ) блокувала ще три схеми ухилення українців від призову. Організаторів викрили у Київській, Вінницькій та Закарпатській областях. Наразі триває розслідування для притягнення зловмисників до відповідальності за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Про це, як передає , повідомили у пресслужбі Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області.

 

У пресслужбі Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області повідомили, що в декількох областях України викрито сімох організаторів «оборудок».

«За гроші вони пропонували потенційним призовникам уникнути мобілізації на підставі підроблених документів про стан здоров’я та шляхом нелегального перетину кордону. Середня вартість таких «послуг» становила від 2 до 8 тисяч доларів. Ціна залежала від кількості осіб і типу документа», – розповіли у ГУ СБУ у місті Києві та Київській області.

Згідно повідомлення пресслужби, на Київщині було викрито членів Київського обласного бюро МСЕК, які за грошову винагороду оформляли групи інвалідності для чоловіків призовного віку.

Також у Вінницькій області оперативниками було знешкоджено групу осіб, які підробляли для своїх «клієнтів» медичні довідки із реквізитами лікарень, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях півдня та сходу України.

Зазначається, що серед організаторів схеми – викладач навчального закладу, лікар та «айтішник».

Крім того, на Закарпатті було затримано двох мешканців Рахівського району. 

«Вони пропонували «ухилянтам» втекти до ЄС через річку, яка знаходиться на межі кордону. У вартість «послуг» також входили рятувальні жилети для «безпечного» перетину рубежу», – додали у Головному управлінні СБУ. 

Під час обшуків правоохоронці виявили мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами незаконної діяльності, медичні документи із ознаками підробки, гроші, отримані злочинним шляхом.

Наразі триває розслідування для притягнення зловмисників до відповідальності за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Источник