Рашистського гауляйтера Запорізької області судитимуть за державну зраду та колабораціонізм | Кримінальні новини

01.03.2023 11:30

За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно одного з організаторів фейкового приєднання Запорізької області до рф. Йому інкримінують колабораційну діяльність, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, вчинену за попередньою змовою групою осіб.

За даними слідства,  після повномасштабного вторгнення рф на Україну екснардеп з власної ініціативи почав співпрацю з ворогом. Спочатку за пропозицією окупантів він очолив так звану «військово-цивільну адміністрацію Запорізької області».

Із серпня 2022 року псевдогубернатор із метою зміни меж території та державного кордону України розпочав активну підготовку незаконного референдуму про вихід Запорізької області зі складу України та її входження до складу рф, про що підписав низку незаконних документів.

Після оприлюднення у своєму телеграм-каналі фейкового волевиявлення він звернувся до президента країни-агресора з пропозицією про прийняття Запорізької області до складу російської федерації як нового суб’єкта.
30 вересня 2022 року на «урочистому» заході у кремлі він підписав незаконний договір про «приєднання» території Запорізької області до росії.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.

За матеріалами Запорізької обласної прокуратури

Источник