Помічника начальника Маріупольського СІЗО підозрюють у державній зраді та низці інших злочинів | Кримінальні новини

14.02.2023 16:00

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури мешканцю м. Маріуполя заочно повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.

За даними слідства, у березні 2022 року черговий помічник начальника Маріупольського СІЗО добровільно погодився співпрацювати з окупаційною адміністрацією рф. Підполковник внутрішньої служби обійняв псевдопосаду начальника вказаної установи, незаконно підпорядкованої так званій державній службі виконання покарань «міністерства юстиції днр».

З метою вислужитись перед «новою владою» підозрюваний сприяв захопленню державної установи і активно закликав інших працівників зрадити присязі та перейти на бік окупантів. Він впустив на територію ізолятору учасників незаконного збройного угруповання — батальйону «Сомалі», які заволоділи зброєю, що там зберігалась. На той час в установі утримувалось 345 осіб. При цьому «освободітєлі» звільнили кількох в’язнів без законних на те підстав.

Крім того, для придушення бунту, що виник у зв’язку із скаргами громадян на нелюдські умови та порушення строків їх тримання під вартою, відсутність їжі та води, фейковий начальник знову звернувся по допомогу до «сомалійців». Безпосередньо у його присутності, для залякування ув’язнених осіб та подальшого тримання їх у страху перед ймовірною стратою, останні розстріляли так званого «смотрящего», який, на їх думку, керував бунтом.

За матеріалами Донецької обласної прокуратури

Источник